Ancelotti: «Kazanmayı hak ettik; Hakem çok dikkatli değildi.”

Atarlı Genç

New member
Carlo Ancelotti berabere kaldıktan sonra çok üzüldü ve De Bruyne’nin golünden önce kendisine göre saha dışına çıkan bir top geldiğinden şikayet etti. Real Madrid teknik direktörü sonunda takımından çok memnun kaldı, ancak hem kendisi için belirleyici olan bu hareketle hem de City oyuncularına daha fazla kart göstermemekle suçladığı hakemin performansından pişmanlık duydu.

Ancelotti, takımının büyük bir rakibe karşı “iyi bir maç çıkardığını” kabul ettikten sonra, “Kazanmayı hak ettik, ancak sonuç bizi ödüllendirmedi ve hakem çok dikkatli değildi.” Pep Guardiola’ya hakemin kafasının karıştığını görüp görmediği sorulduğunda, Katalan teknik direktör tartışmaya girmek istemedi. Guardiola, maçın “fantastik bir takıma karşı çok yakın” olduğunu kabul ettikten sonra, “Bilmiyorum,” diye yanıtladı.

Önümüzdeki Çarşamba günü Etihad Stadı’nda dengeli bir karşılaşma bekleyen Ancelotti, “Her şey çok eşit” dedi. Mevcut Avrupa şampiyonunun teknik direktörü “Beraberlik açık” dedi.

Guardiola, Ancelotti’ye denk gelse de gollerin rakipler üstün geldiğinde geldiğini hatırlattı. Olanlarla ilgili bir açıklama bulamayan ve tek bir değişiklik yapmayarak şaşıran City koçu, “Biz daha iyiyken bizi işaretlediler ve daha iyi olduklarında gol attık” dedi.

«Takımın dengeli olduğunu gördüm ve sonunda hiçbir şey yapmadım ama planlamadım. Haaland’ı feshettikleri için Real Madridli oyunculara da övgüde bulunan Guardiola, şöyle oldu’ dedi. “Erling için kolay olmadı çünkü boşlukları çok iyi kapattılar.”