Joselu, “Hala inanmıyorum” diye itiraf ediyor

Atarlı Genç

New member
“Hala inanmıyorum. Bir oyuncunun sahip olabileceği maksimum değerdir. Çalışmak karşılığını veriyor,” dedi Joselu Mato, 33. yaş gününden iki gün önce İspanyol takımıyla ilk rüyasını gördükten sonra. Hedeflerini merhum babasına ve ailesine adayan Espanyol forvet oyuncusu, “Yaş benim için önemli değil, çünkü özellikle bugün kendimi 18 yaşında bir çocuk gibi hissediyorum” dedi.

«Tekmelikleri her zaman öperim. Solda nur içinde yatsın babamı, sağda ailemi, çocuklarım ve eşimi taşıyorum. Devam etmem için bana güç veren ailedir. Aileme sarılmak istiyorum çünkü bugün inanılmaz bir gün” dedi.

Joselu, annesine ve karısına La Rosaleda’da bulundukları için ve ayrıca Luis de la Fuente’nin güveni için teşekkür etmek istedi. “Her şey için koçuma teşekkür ediyorum. İlk ön listede bana güvendi ve ben de gereğinden fazla karşılık verdim”, diye itiraf eden Joselu, Fabián Ruiz’in ilk golünü atması için onu gruptan “inanılmaz bir top” koyduğunu hatırladı. “Şimdi tadını çıkarmanız ve iyileşmeniz gerekiyor,” diye bitirdi.

Luis de la Fuente, Joselu’yu “harika bir iş çıkaran muhteşem bir futbolcu” olarak tanımladı. “Sadece onun adına değil, herkes adına, maçı kazanma arzusu ve performansından dolayı mutluyum.” “Çalışmaya devam etmeliyiz çünkü geliştirilecek çok şey var ama çok mutluyum çünkü oyuncuların tutumu beni çok iyimser yapıyor.”

Ayrıca Kepa’yı “harika bir kaleci” olarak tanımladı. “Hem Kepa’ya hem de diğer kalecilere sahip olmamızı kutluyoruz, ancak oyuncular için gerçekten çok mutluyum. Zaten beni kazandılar, ama şimdi çok daha fazlası ».

İlk golü atan isim Dani Olmo, Joselu’yu attığı iki gol ve ilk maçı için tebrik etmek istedi. “Harikaydı.” Ayrıca koçuna “ve De la Fuente’nin ilk çıkışı için” sahipliğini verdiği için teşekkür etti. “Ben de kendimi maksimumda talep etmeye hazırım. Artık daha derin bir oyun var ve mekanlara daha fazla saldırı yapılıyor. Hem savunmada hem de hücumda iyiydik” dedi Olmo.