Test alanı Aşağı Saksonya – A39’dan gerçek verilerle mobilite araştırması

Hasan

New member
Geleceğin aracı, yolcularını A noktasından B noktasına güvenli, verimli ve konforlu bir şekilde getirmelidir; örneğin, vites değiştirmek gibi karmaşık manevraları birlikte gerçekleştirmek için, diğerleriyle trafik durumu ve yol koşulları hakkında bilgi alışverişinde bulunmalıdır ve işbirlikçi sürüş grupları oluşturmalıdır. şeritler ve trafik sıkışıklığından kaçınma. Bunun gerçeğe dönüşmesi için, araçlar ve trafik alanı teknolojilerine yönelik araştırmaların geliştirilmesi ve tüm konseptlerin uygulanabilirliği ve güvenliği açısından kontrol edilmesi gerekir. Testfeld Niedersachsen araştırma platformu bu amaç için bir araçtır.

Test sahasının yapımında bir sonraki aşama, 2 Mayıs 2019’da Braunschweig’in doğusundaki Otoban 39’da başladı. Alman Havacılık ve Uzay Merkezi (DLR), trafik durumunu tespit etmek için sahada test edilmiş teknolojisiyle bu büyük ölçekli projenin merkezi bir bileşenini inşa ediyor. Trafik yükünü mümkün olduğu kadar düşük tutmak için, zaten planlanan yenileme çalışmaları kapsamında inşaat önlemleri alınıyor.

Aşağı Saksonya eyalet yol yapım ve trafik otoritesi, Cremlingen ile Scheppau arasındaki yaklaşık sekiz kilometrelik bir alanda beş aylık bir süre için dolgu kaymalarını ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda, Aşağı Saksonya test sahası için teknik altyapıyı kuruyorlar: Gerçek zamanlı olarak yerel veri işleme için kablo güzergahlarını döşüyorlar ve kayıt teknolojisi için 71 direk ve bileşenler için istasyonlar kuruyorlar.


Yarının yolcu taşımacılığı için hareketlilik araştırmasının dijitalleştirilmesine yönelik gerçek verilerleAşağı Saksonya test sahasının bu aşamasının tamamlanmasının ardından, rota kesimindeki trafik yoğunluğu ve hareket dinamikleri ile ilgili veriler ağırlıklı olarak kameralarla toplanacak. Direklerden gelen trafiğin “kuş bakışı” görüntüsünü alacaksınız. Bunun veri koruma düzenlemelerine uygun olarak yapılmasını sağlamak için trafik durumu isimsiz olarak kaydedilir – ne insanların resimleri ne de araç plakaları saklanmaz.

Platform ile gerçek trafik durumlarından elde edilen bilgiler büyük ölçekte elde edilir, birbirine bağlanır ve değerlendirilir. Bilim adamları, bu gerçek verilerin önemli bir kullanım biçimini “temel gerçek” olarak adlandırıyorlar. Veriler, doğrulama ve değerlendirme görevleri için referans olarak kullanılır. Buradan elde edilen bilgi, yeni teknik yaklaşımlarla sürücü yardım işlevlerini ve trafik güvenliğini iyileştirmek için kullanılır. Gerçek veriler aynı zamanda, gelecekte gerçek trafikte kısmen ölçümlerin ve test sürüşlerinin yerini alabilecek kadar gerçekçi olacak yüksek kaliteli simülasyonlar geliştirmek için kullanılır. Bu işlevlerin geliştirilmesi için yapay zeka (AI) yöntemleri hedefe yönelik olarak kullanılır ve otomatik araç zincirlerine entegre edilir.
 
Üst