Alarcón: “Balona’nın önünde her oyuncu gururunu göstermeli”

Atarlı Genç

New member
Kültür ve Spor Leonesa oyuncuları, basın odasını sürekli olarak takımın işleri iyi yaptığından, çok çalıştıklarından, ancak işlerin yolunda gitmediğinden bahsediyor. Bu arada, Eduardo Docampo liderliğindeki takım, Ocak ayının sonunda play-off’lara girmek için savaşmaktan biraz şüpheyle bakmaya başladı, şaşırtıcı olmayan bir şekilde düşüşün sadece altı puan olması.

Mikrofonlardan en son geçen, Docampo’nun dokunulmazlarından biri ve sadece Percan (7) ve Obolskii’nin (5) arkasında dört golle takımın en üretken forvetlerinden biri olan Roberto Alarcón oldu. Oyuncu hemen hemen her soruda iki kelimeyi tekrarladı: “yoğunluk” ve “bağlılık”. “Bizden istenebilecek en az şey bu.”

Alarcón’a göre takım aynı şeyi yapmaya devam etmeli – “kazanmak için dışarı çık” – çünkü bu şekilde “büyüyeceğiz.”

Kral Kupası “teşvik”

Geçen hafta sonu San Fernando’ya karşı oynanan beraberlik maçıyla ilgili olarak, Murcian kanat oyuncusu “zevk almadığını” kabul etti ve kalıcılığın onu tatmin etmeyen bir hedef olduğuna işaret etti. Aynı anlamda, Kral Kupası pozisyonlarına gizlice girmenin “bir teşvik” olduğunu kabul etti, ancak aynı zamanda her oyuncunun “gururunu göstermesi gerektiğini” de belirtti.

Takımın en iyi döneminden geçmeyen kültürcü taraftarlarla ilişkisi sorulduğunda, forvet “halk ne hissettiğini ifade edebilir, ancak bu bizi etkilemek zorunda değil” dedi. Evimde oynamayı seviyorum, ilk turda güçlendik ve bunu toparlamamız gerekiyor.

“León’da süper rahatım”

Alarcón ayrıca kulüpten Cultural’daki geleceği hakkında herhangi bir iletişim almadığını açıkladı, ancak León’da “çok rahat” hissettiğini çünkü “bana çok iyi davrandılar” dedi.

RB Linense maçıyla ilgili olarak, takımın “üç puanı almaya” odaklandığına dikkat çekti ve son birkaç gün içinde “aşağıdan gelenlerin toplanmaya başladığı” konusunda uyardı.