Alcaraz ayak bileğini burktu ve Rio de Janeiro'dan çekildi

Atarlı Genç

New member
Rio de Janeiro'da Carlos Alcaraz'a şanssızlık. Murcianlı oyuncu, Thiago Monteiro'ya karşı oynadığı maçın ikinci sayısında sağ ayak bileğini burktu ve geçen yıl kazandığı finali savunduğu Brezilya turnuvasından ayrılmak zorunda kaldı.

Alcaraz maç başlar başlamaz tökezledi ve hızla eliyle düşüşün ciddiyetini gösteren bir acı işareti yaptı. Devam etmeye çalıştı ve aslında Monteiro'nun servisindeki ilk oyunu kazanmayı başardı, ancak servisinden vazgeçtikten sonra, yılın ilk ATP 500'üne katılımını bırakıp sona erdirmeye karar verdi. İyi haber şu ki, yaralanma ciddi görünmüyor ve sadece küçük bir sorun.

Alcaraz bir basın toplantısında, “Yarın testlerden geçerek ne çıkacağını göreceğim, ancak hem fizyolojim hem de ATP bunun ciddi bir şey olmadığına inanıyor.” dedi. “Bilek hâlâ sıcak. Soğuması gerekiyor ve bir sonraki hareketlerimi tanımlayacak hisleri görmem gerekiyor. “Görüntülerde görüneni beklemem ve oradan şu ya da bu yöne gitmem gerekiyor” diye ekledi. «Hala biraz ağrım var ve yürürken bu beni rahatsız ediyor, acıyı fark ediyorum, biraz topallıyorum ama sakin olalım. İyileşip dinleneceğim ve yarın başka bir gün. Kanıtım var ve hangi yolu seçeceğimi göreceğim” diye ekledi.

Rio de Janeiro'da yağan ve beklenenden üç saat geç başlayan Alcaraz maçı da dahil olmak üzere günün başlamasını birkaç saat geciktiren yağmura rağmen Murcian, Rio de Janeiro pistini suçlamak istemedi. “Pist oldukça iyiydi. Görünürde bir delik yoktu ama yön değişikliğine doğru eğildim. “Bunlar olan şeylerdir, çoğu tenisçinin başına gelebilir” diye ekledi.

Djokovic'le Kariyer

Alcaraz'ın takvimi, sakatlığın tam boyutunu öğrenmeyi beklerken, 3 Mart'ta Las Vegas'ta Rafa Nadal'a karşı bir gösteri yapmayı, ardından Indian Wells Masters 1,000 (6-17 Mart) ve Miami'de (20-31 Mart) oynamayı planlamıştı. .

Alcaraz, Rio de Janeiro'nun 2. turunda çekilmesiyle, geçen yıl Cameron Norrie'ye karşı sakatlıkla sonuçlanan düelloda kaybettiği finalde savunduğu 300 puandan vazgeçti. İspanyol oyuncu, Indian Wells'te yarışmaya geri dönecek olan Novak Djokovic'in 1.005 puan gerisinde, Avustralya Açık ve Rotterdam'ın son galibi Jannik Sinner'ın ise 535 puan önünde yer alıyor.

Alcaraz, Indian Wells'te geçen yıl kazandığı şampiyonluğu korurken, Miami'de yarı finalde kaybetti. Toplamda 1.360 puanı riske atacak ve bu da onun, covid kısıtlamaları nedeniyle her iki turnuvada da oynamayan Djokovic'e yetişmesini neredeyse imkansız hale getirecek. Sinner'ın, Indian Wells'te yarı final ve Miami'de final yaptığı, yani 960 puan topladığı için Alcaraz'a göre biraz daha fazla gelişme alanı var. Ayrıca bu sezon Masters 1.000 yarı finalistlere 40, finalistlere ise 50 puan daha dağıtıyor.