Alcaraz: “Madrid’de eğlenmeye ve insanları eğlendirmeye çalışacağım”

Atarlı Genç

New member
«Baskıyı kaldıracağız ve Mutua Madrid Açık’ta eğlenmeye ve insanların eğlenmesini sağlamaya çalışacağız. Pazartesi günü başkent Plaza de Colón’da düzenlenen Masters 1000’in resmi sunumu sırasında, tüm insanların beni izliyor ve destekliyor olması beni her zaman motive ediyor,” dedi. , Murcian unvanı savunurken. “Geçen sene kazandığımdan bugüne kadar bir oyuncu ve bir insan olarak büyüdüm ama çok fazla değişmedim. Her şeyden önce, geçen yıl edindiğim deneyim ve olgunluk değişti”, diye kabul etti El Palmar’dan tenisçi.

«Carlitos, umarım Madrid’de yine başarılı olursun. Geçen yıl senin için çok güzel bir haftaydı. Madrid’de insanlar sana tapıyor ve seni çok seviyor. Pazar günü kariyerinin dokuzuncu şampiyonluğu olan Conde de Godó’yu yeniden onaylayan Mutua Madrid Açık’ın direktörü Feliciano López, “Barselona’daki son zaferiniz için tebrikler,” dedi. Feliciano López, “turnuvanın şimdilik 2031’e kadar devam edeceğini” garanti ettiği bir gösteri sırasında ve geçen yılki turnuvada, “Sonunda iki haftalık etkinliği, büyümeyi bitirmek için eksik olan son adımı başardık,” dedi. şampiyon Tunuslu Ons Jabeur, Madrid belediye başkanı José Luis Martínez-Almeida ve Grupo Mutua başkanı Ignacio Garralda da hazır bulundu.

İlk olarak Caja Mágica’da seri başı olan Alcaraz, şu anki dünyanın bir numarası Djokovic ve yine kuru havuzda geçen yıl mağlup ettiği Nadal olmadan unvanı savunmak ve yeniden yayınlamak için mücadele etmek konusunda daha büyük bir sorumluluğu olmadığına dair güvence verdi. nihai zafere giden yolda, başkentteki taraftarların kendisini “evinde” hissettirdiğini vurguladı. El Palmar’dan 19 yaşındaki oyuncu, “İspanya’daki Madrid’deki seyirci diğer tüm turnuvalardan çok farklı ve bunu hissetmek eşsiz bir duygu” diye ekledi.

Yepyeni Conde de Godó şampiyonu, bu hafta ikinci turda Finn Emil Ruusuvuori veya Fransız Ugo Humbert karşısında çıkış yapacak ve ardından Bulgar Grigor Dimitrov bekleyebilir; ve bir sonraki beraberlikte, Alcaraz’ın 2022 finalinde Caja Mágica’da mağlup ettiği Alman Alexander Zverev veya Amerikalı Sebastian Korda.