Alves gözyaşları içinde cinsel saldırıyı reddediyor: “Ben o tür şiddet yanlısı bir adam değilim; “Eğleniyorduk”

Atarlı Genç

New member
30 Aralık 2022'de Barselona'daki bir gece kulübünde genç bir kadına tecavüz etmekle suçlanan Dani Alves'in davası, ceza için bu Çarşamba günü görüldü. Üç gün süren açıklamaların ardından taraflar tutumlarını korudu. Savcılık ve mağdur avukatı sırasıyla 9 ve 12 yıl hapis cezası talep ederken, sanık savunması beraat talebinde bulundu.

Duruşmaya eski Barça, Sevilla, Juventus, PSG ve Brezilyalı futbolcu ilk kez müdahale etti. Son konuşma sırasındaydı. Cinsel saldırıyı reddetti ve şikayetçiyle Barselona'daki Sutton gece kulübünün özel odasının banyosunda cinsel ilişkinin rızaya dayalı olduğu konusunda ısrar etti. Tabii o gece çok sarhoş olduğunu itiraf etti. Eski taraf, davanın başlamasından bu yana versiyonunu beş kez değiştirdi. Önce kızı tanımadığını, sonra banyoda birbirlerini gördüklerini, daha sonra oral seks yaptıklarını söyledi ve dördüncü kez penetratif seks olduğunu ancak rızaya dayalı olduğunu itiraf etti.

Sarhoş olduğunu kabul etmek, mahkumiyet durumunda hafifletici bir neden olabilir. Taraflar Pazartesi günkü duruşma öncesinde yargısız anlaşmaya varmaya çalıştı ancak anlaşmaya varılamadı. Adalet cezayı verecek. Bir ay içinde karar belli olacaktı.

Alves sadece avukatına cevap verdi. “Ona vurmadım, şiddet yanlısı bir adam değilim” dedi. “İkimiz de bundan keyif alıyorduk” diye tekrarladı. Ona göre genç kadın ona hiçbir zaman durmasını söylemedi. Sporcunun aktardığı versiyon, özel odadaki banyoya girdikten sonra lavaboya oturduğu ve genç kadının da oral seks yapmak için dizlerinin üzerine çöktüğü şeklindeydi. “Pantolonumu indirdim ve klozetin üzerine oturdum” diye grafiksel bir şekilde anlattı, hatta oturduğu banktaki duruşu taklit etti. “Fellatio neredeyse tamamen cinsel ilişkiden ibaretti” dedi. “Sonra bacaklarımın önüne oturdu ve boşalmaya gittiğimde bunu onun cinsiyeti dışında yaptım” diye bitirdi. Açıklamanın bir noktasında gözyaşlarına boğuldu. Ayrıca ceza davası nedeniyle mahvolduğunu da söyledi.

Tecavüz edilip dövüldü

Savcılık ve mağdur avukatının ifadeleri tamamen farklıydı. Kamu Bakanlığı ve genç kadının savunması, eğlence mekanının tuvaletinde tecavüze uğradığını ve dövüldüğünü iddia ediyor. Duruşma sırasında suçlamaları iki arkadaşı, tedavi gördüğü Clínic hastanesindeki adli tıp uzmanları ve soruşturmayı yürüten ve ifadesini alan Mossos ajanları tarafından da doğrulandı.

Savcı, “Mağdura yönelik şiddet ve aşağılama vardı” dedi. Kamu Bakanlığı mağdurun ifadesine tam güven verdi. Savcı, “Kafasının karışmış olması mümkün değil, bu imkansız” dedi. Ona göre eski Brezilyalı futbolcu kendisini “cezalandırılmamış” hissediyor ve ifadeye gittiğinde bu kadar sakin olmasına şaşırdı. Savcının anlatımına göre, ona oral seks yapabilmek için saçını ve çenesini tutarak ağzını yaklaştırdı. Onu yere atıp tecavüz etti. Avukatına göre genç kadın, “Ayrılmak istiyorum, ayrılmak istiyorum” dedi. “Ona 'Sen benim küçük fahişemsin' dedi” diye hatırladı.

Avukatı, nihai raporunda cinsel saldırının yargılama sırasında tamamen kanıtlandığını belirtti. Kızın avukatı, cinsel saldırı suçu için en yüksek ceza olan 12 yıl hapis cezası talep etti. Bu arada sanığın avukatı beraat talebinde bulundu. İlişkilerin rızaya dayalı olduğunu ileri sürmüş ancak aynı zamanda mahkum edilmesi halinde olası bir hafifletici neden olarak sarhoş olduğunu da iddia etmiştir. Ona göre, mağdurun ifadesi kovuşturma için delil olarak kabul edilemez.