Ancelotti: “Bu kadro çok sık fikrimi değiştiriyor”

Atarlı Genç

New member
Carlo Ancelotti, Stamford Bridge’de Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanş maçında Real Madrid ile Chelsea ile karşılaşmadan önce oyuncularının seviyesini ve ellerinde bulunan rekor çeşitliliğini övdü. «İlk onbiri söylemek zor. Bir gün düşünürsünüz ve sonra çok oynamayanlar çok iyi bir oyun oynar ve yolunuzu değiştirirsiniz. Bu, fikrimi çok sık değiştiren bir şablon. 11’i düşünmek, daha az oynayanlara saygısızlıktır” diyen İtalyan oyuncu, Santiago Bernabéu’deki 2-0’lık galibiyete ve kulüplerin içine düştüğü krize rağmen beyazların guardlarıyla karşı karşıya kaldığı bir kazığın arifesinde vurguladı. ‘ çünkü “bu tür bir yarışmada her şey olabilir” diye hatırladı. “İyiyiz, motiveyiz. Önemli bir müsabakada önemli bir maç. Tam bir oyun oynamalıyız çünkü 90 dakika kaldı” dedi.

Reggiolo teknik direktörü, Real Madrid’in himayesi altında pek çok sezon boyunca kıtadaki en büyük rekabetin dördüncü yarı finalini oynamanın eşiğinde olduğunun altını çizdi. «Bu kulüpte ne yapmamız gerektiği konusunda çok netiz, bu her zaman kazanmak değil, sahip olduğumuz tüm enerjiyle sonuna kadar rekabet etmek. Bir yarı final daha oynayabildiğimiz için şanslıyız ve adım adım gitmeliyiz. Bu yıl Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale kalırsak iyi iş çıkardık çünkü bu dünyanın en önemli ligi ve iki yıl üst üste yarı finale çıkmak güzel” dedi.

Kabinelerinde on dört koca kulak olan bir ekibi yönetmenin getirdiği baskıyı üstlendi. «Tarihe göre bu kulüp rekabetin kralıdır. On dört kez Avrupa Kupası’nı kazanan bu kulübün bir parçasıyız. Bu yarışmayı kazanarak bu hikayeyi büyütmek istiyoruz” diyen Transalpine, Chelsea’nin “zor bir dönemde olduğunu” gizlemediğini ancak Salı günü bu durumu tersine çevirmek için “büyük bir fırsatla karşı karşıya oldukları” konusunda uyardı.

‘Maviler’, taraftarlarını ve maçın sonunda oyuncularla konuşmak için soyunma odasına inen Stamford Bridge kulübünün sahibi Todd Boehly’yi kızdıran Brighton’a karşı bir yenilginin ardından çatışmaya girdi. Ancelotti, Kuzey Amerikalı patronun jestini normalleştirdi. “Bunun oyuncuları motive edebileceğini düşünüyorum. Chelsea’de iyi bir dönemden geçmiyorlar ve bu, oyunculara daha iyi oynamaları için ilham verebilir. Bence güzel bir jest. Her maçtan sonra başkan gelse içim rahat ederdi. Teknik direktörün kararlarının gerekçelerini bilmeye hakkı var” dedi.

Barça tartışmaları

Bugünlerde Barça’yı çevreleyen tartışmalara girmekten kaçındı. “Bizim için önemli olan futbol oynamak. Bazen, dürüst olmak gerekirse, öğleden sonra oynamaya daha çok alışmış takımlar ve geceleri oynamaya daha çok alışmış takımlar vardır. Ancak takvim, saat dörtte veya saat ikide oynamanızı gerektiriyor ve her zaman hazırlıklı olmalısınız” dedi. Kolezyum Alfonso Pérez. «Görünüşü görmedim çünkü seyahat ediyorduk. Bu soruşturma altında olan bir konu ve benim bir fikrim yok.”

Alcalá’dan gelen çok amaçlı adamın her zaman sunduğu harika performansa rağmen gösterişli randevularda bulunmayan Nacho sorulduğunda Chelsea’ye karşı sahip olacağı on bir hakkındaki kartlarını sakladı. «İlk ayağın onbiri veya klasik tekrarlanırsa, Nacho, Ceballos veya Asensio’yu etkiler. Daha önceki müdahalelerde geleceği hakkında söylenenleri tekrarlayan İtalyan, şu anda oynamayı hak eden 11’den fazla oyuncu var” dedi. 2024’e kadar kontratım var ve Real Madrid’de kalmak istiyorum.”

Real Madrid ve Manchester City gibi diğer kulüplerin arzu nesnesi olan Jude Bellingham’a hükmetmekten kaçındı. “O bir Dortmund oyuncusu ve diğer takımların oyuncuları hakkında konuşmaktan hoşlanmıyorum.

Geçmişte Alman oyuncu bu rolü pek sevmese de, son maçlarda pivot olarak etkili olan Kroos konusunda kendini gösterdi. «Pozisyonu pek değişmiyor. Sahip olduğu topa hakimiyeti değişmiyor ve savunma seviyesinde çok fazla değişmiyor. Kroos’u bir pivot olarak desteklemek için önemli kolektif çalışmalara ihtiyacımız var, modern futbolda ihtiyacınız olan da bu. On bir ile savunmazsanız, bir sorununuz var,” dedi Greifswald metronomu hakkında, “hala ipi olan” bir efsane “olarak tanımladı. “Fiziksel ve mental olarak iyi bir seviyede. Daha önce de söylediği gibi, kariyerini Madrid’de bitirmek istiyor.”

Éder Militao, basın toplantısı sırasında.

Adrian Dennis (AFP)

Militao: “Dünyanın en iyi defans oyuncusu olma yolundayım”

Éder Militao, Real Madrid’in Stamford Bridge’deki savunmasına bir kez daha liderlik edecek. Brezilyalı oyuncu, dünyanın en iyi defans oyuncusu olup olmadığı konusundaki tartışmayı alevlendiren muhteşem bir dönemden geçiyor. “Herkesin görüşüdür. Sanırım yoldayım” diye söze girdi eski Portolu oyuncu. “Konumunda bulunan oyuncuların yüksek seviyesi nedeniyle” Chamartín’e gelişine uyum sağlamanın kendisi için zor olduğunu kabul etti, ancak herkesin yardımıyla gelişmeyi başardığını vurguladı. «Çok dinliyorum ve devam etmeliyim çünkü harika bir andayım. Bunu korumak için çalışmalıyım” diyen uluslararası oyuncu, “Chelsea harika bir takım” ve Real Madrid’e güvenilemeyeceği için yarının “zor bir maç olacağı” uyarısında bulundu. “Bir avantajımız var ama kazanmak için sahaya çıkmalı ve başka bir şey düşünmemeliyiz” diye ısrar etti.