Benedict Cumberbatch, Ukraynalı bir aileyi meskeninde ağırlayacağını deklare etti

bencede

New member
Ünlü oyuncu Benedict Cumberbatch, Ukraynalı mülteci bir aileyi konutunda ağırlamak için bekleme sürecinde olduğunu söylemiş oldu. Marvel yıldızı, konuk edeceği ailenin Ukrayna’dan çıkmayı başardığını ve gün gün ailenin inançlı bir biçimde ilerlediğinde emin olmak için onları izlediğini belirtti.

Doctor Strange, Sherlock Holmes, The Power of The Dog üzere üretimlerdeki başarılı performansıyla ekranların beğenilen ismi haline Benedict Cumberbatch, Rusya’nın Ukrayna’ya taarruzları karşısında da sessiz kalmayan ünlülerden.

Oyuncu, Birleşik Krallık hükümetinin Ukrayna için mesken planına hizmet eden Konuttaki Mülteciler yardım kuruluşu ile çalıştığını deklare etti.

Cumberbatch, şimdilerde konutunda ağırlamak için Ukraynalı bir aileyi beklediğini belirtti:

“Maalesef tıbbi tedavi görüyorlar. Bu hususta daha fazla bir şey söylemek özel hayatlarının ihlali olur; fakat yaşadıkları kaostan daha sonra onlara biraz huzur vermek istiyorum.”

“Acı çeken beşerler için sığınak yaratmaya devam etmeleri için siyasetçilere baskı yapmalıyız”

Cumberbatch ayrıyeten, başka ailelere İngiltere’de barınma masrafları konusunda yardım ettiğini söyleyerek, “Birleşik Krallık vatandaşı olan başka Ukraynalı ailelere finansal olarak yardım etmeye çalışıyorum.” sözlerini kullandı.

Cumberbatch daha evvel de Ukraynalı vatandaşlara yardım konusunda açıklamalar yapmıştı. Ünlü oyuncu, “Bağış yapmalıyız, siyasetçilerimize bir tıp mülteci güvenliği ve acı çeken beşerler için sığınak yaratmaya devam etmeleri için baskı yapmalıyız” demiş ve kelamlarına şöyle devam etmişti:

“her insanın elinden gelenin fazlasını yapması gerekiyor… İnsanları konutlarına götürmek için istekli olan rekor sayıda insan var, umarım ben de bunun bir kesimi olurum.”

Cumberbatch, daha evvel 2020’de meskenini Suriyeli bir mülteciye açan BBC sunucusu ve eski İngiltere futbolcusu Gary Lineker’i takip etti.