Bouzas ve Badosa Wimbledon'dan ilham almaya devam ediyor

Atarlı Genç

New member
4 Temmuz 2024 Perşembe, 13:35.

| 20:14 güncellendi

Yorum

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X (eski adıyla Twitter)

• LinkedIn

• Telgraf

• İş Parçacığı

Jessica Bouzas'ın, vatandaşı Cristina Bucsa'yı (7-6 (1) ve 6-3) yenerek üçüncü tura çıkmasının ardından Wimbledon'daki hayali hâlâ sürüyor. Pontevedralı tenisçi, şu anki şampiyon Marketa Vondrousova'ya karşı kazandığı muhteşem zaferin ardından, ikinci turda Londra çimlerinde en iyi sonucu elde eden Bucsa'nın yerini alarak başarısını sürdürdü.

Bouzas'ın sadece iki sette 44 basit hata yaptıktan sonra kendisinin de itiraf ettiği gibi, maç tuhaftı. «Muhteşem bir 'duygu' hissetmedim. Her gün mükemmel topu hissedemezsiniz. Tenisin güzel tarafı da budur; en iyi hislerin olmadığı bir gün geçirseniz bile, onu kazanmayı başarabilirsiniz. Daha önce hiç Grand Slam maçı kazanmamış olan ve şimdiden son 16 turuna bir adım uzaklıkta olan İspanyol, “Böyle kazandığım için daha mutluyum, çünkü bunlar en fazla kazandıran maçlardır” dedi.

Başka bir kemiğe dokunacak. Zaten Vondrousova gibi bir Grand Slam galibini mağlup ettiyse, şimdi bir başkasıyla, Barbora Krejcikova ile karşılaşacak, ancak farklı koşullar altında, Çek pilot 2021'de Roland Garros'u kazandığından ve o zamandan beri beklentileri karşılayamadığı için acı çekti. Paris'teki zaferinden bu yana, geri kalan ana dallarda yalnızca üç kez son 16 turuna çıkabildi.

Bouzas, All England Club'ın orta sahasında Vondrousova'ya karşı kazandığı zaferden sonraki günleri şöyle hatırladı: “Her şeyden en iyi şekilde yararlanmaya çalıştım.” “Her şeyin, medyanın, maç sonrasının, hatta yorgunluktan bile keyif almak istedim. “Turnuva henüz bitmediği için ayaklarımı yere basmam gerektiğini biliyordum” diye ekledi.

Pontevedralı oyuncu, Çarşamba günü oynanması gereken ancak Perşembe gününe ertelenen maçta Paula Badosa'nın Brenda Fruhvirtova'yı 6-4 ve 6-2'lik setlerle mağlup etmesinden sonra son 16 turunda mücadele eden tek İspanyol olmayacak. yağmur yağması onu bu Cuma oynanacak üçüncü tur için bir gün dinlenmeye zorluyor.

Kavga

Badosa, maçın başından beri uyluk problemi yaşayan Fruhvirtova'yı mağlup etti. O bölgeye hantal bir bandaj takan Çek oyuncu, ilk seti kaybettikten sonra saha dışında on dakikadan fazla tedavi görmek zorunda kaldı ve ikinci sette yere düştüğünde tekrar doktorun müdahalesine ihtiyaç duydu.

Bu duraklamalar, yüksek sesle bağıran Badosa'yı memnun etmedi: “İribaş her şeyi biliyor.” Maçın ve iki setlik galibiyetin kesinleşmesinin ardından Badosa sözlerini açıkladı.

«Kullanması gereken her şeyi kullandı. Tuvalete gitti, gereğinden biraz uzun sürdü, sonra fizyoterapi istedi… Geçen gün zaten yaptı, bununla oynayan oyuncular var ve benim durumumda bunu hiç yapmadım ve yaptım Badosa her zaman çok odaklandı “Kazanırsam ya da kaybedersem bunun nedeni tenistir” dedi. “Tutkuluyum ve oyunum istediğim gibi olmadığında veya tenis seviyem orada olmadığında, bu sinirlerle mücadele etmek için bir öfke puanı daha almam gerekiyor. Öfkeyle oynamama yardımcı oluyor. Ona kızmadım ama bunlar sadece daha iyi oynamama yardımcı olan şeyler” diye sözlerini tamamladı.

Günün geri kalanında Iga Swiatek'in Petra Martic'e karşı (6-4 ve 6-3) ve Novak Djokovic'in Jacob Fearnley'e karşı (6-3, 6-4, 5-7 ve 7-5) galibiyetleri öne çıktı. Sırp oyuncu, her şeyi kontrol altına aldığı üçüncü sette hayatı zorlaştırdı ve zayıflık belirtileri gösterdi. En büyük endişesi olan diz şüphesiz ayakta kaldı ancak Djokovic turnuvanın ilk setini organizasyon tarafından davet edilen ve sıralamada 277. sırada yer alan bir Britanyalıya karşı kaybetti.

Yorum

Hata bildir