De la Fuente: “Bu seçim beni şaşırttığından çok insanları şaşırtıyor”

Atarlı Genç

New member
10 Temmuz 2024 Çarşamba 00:24

Yorum

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X (eski adıyla Twitter)

• LinkedIn

• Telgraf

• İş Parçacığı

Luis de la Fuente, Fransa'ya karşı kazandığı ve İspanya'nın Avrupa Kupası finaline katılma hakkı kazandığı zaferin ardından intikamcı davrandı. “Bu takımda her zaman inanmak zorundasınız. Oyuncular bireysel olarak harikalar ama aynı zamanda kolektif olarak da örnek teşkil ediyorlar ve her zaman takımın iyiliği için çalışıyorlar. Bugün doyumsuz bir takım olduklarının bir kanıtı daha oldu. Riojan koçu, “Onların gelişim ruhundan ve onlara liderlik edebildiğimden gurur duyuyorum” dedi.

Álvaro Morata'nın başına gelenlerin prensipte sadece bir darbe olduğunu söyledi ve La Roja'nın başında yönetiminin başlangıcında kendisine yöneltilen suçlamaları hatırlattı. «Eleştiriyi kabul ediyorum ve onu kabul etme ve özümseme konusunda uzmanım, ancak bu seçim benden çok sizi şaşırtıyor. Bu futbolcuları, bu hammaddeyi biliyorum, bunlar kapris değil. Bazen hikayenin iç yüzünü bilmeden eleştirmeye cüret ederiz. Çok daha fazlasını verebileceklerini ve gelişebileceklerini biliyorum” diye vurguladı.

Cucurella'nın Alman hayranlarının yuhalanması sorulduğunda çok zarifti. «Ona neden ıslık çaldıklarını bilmiyorum ama onu sadece motive ettiler. Kendisi çok olgun bir profesyonel. Her türlü saygısızlık gösterisine karşıyım. Kesinlikle Alman toplumunu, sporu veya futbolu temsil etmiyorlar” yorumunu yaptı.

Lamine Yamal'ın muhteşem golüyle ilgili ise “Çok dikkat edilmesi gereken bir futbolcu dehası” yorumunu yaptı. «Aynı alçakgönüllülükle ve ayaklarınız yere basarak çalışmaya devam etmenizi tavsiye ederim. İspanyolca olmasına ve uzun yıllar tadını çıkarabileceğimize sevindim.

“Kahramanlar oynayanlardır”

Ayrıca potansiyelini bildiğini ve “sakatlığının üstesinden gelmek için zamana ihtiyacı olduğunu” söylediği Dani Olmo hakkında da konuştu ve bu takımın “çok fazla mevcut ama her şeyden önce bir geleceğe sahip olduğunu” vurguladı. “Ona ulaşma yolu” ile finale ulaşmanın başarısından daha fazlası olmaya devam ediyor.

Ben onun erdemleri konusunda ısrar ettiğimde, o oyunculardan bahsetti. “Kahramanlar oynayanlardır. Onları seçmeliyiz ki bu önemli ama övgü onlara ait. Üstelik ben böyle olmasını tercih ediyorum çünkü onlar hikayenin aktörleri, çok önemli bir durumu yaşayabiliyorlar.

Morata mı? «·O olağanüstü bir insan ve muhteşem bir futbolcu. Onun İspanyol futbolunun en iyilerinden biri olarak değerlendirilmesini talep ediyorum ve milli takımda devam etmesini umuyorum. O sahip olabileceğimiz en iyi kaptan. Çabası konusunda cömert, çalışma kapasitesi var, oynuyor, her zaman ihtiyacımız olan işi yapıyor ve saha içinde ve dışında tartışılmaz derecede temel bir oyuncu. Bu tip futbolcular çok fazla yok. Son olarak gazi Jesús Navas'a övgüler olsun. «Sevilla'da dedikleri gibi, o yemek için bir çocuktur. “Her şeyi iyi yapıyor.”

Yorum

Hata bildir