De la Fuente “üzüntü” hissediyor ve FEF'te “sorumlulukların netleştirilmesini” istiyor

Atarlı Genç

New member
Luis de la Fuente, imzalanan sözleşmelerde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla ilgili olarak Sivil Muhafızların gerçekleştirdiği operasyon nedeniyle bu kez İspanya Futbol Federasyonu'nda (FEF) ortaya çıkan krizin damgasını vurduğu çetrefilli bir basın toplantısıyla daha karşı karşıya kaldı. Luis Rubiales'in örgütün başında olduğu dönem. Doğası gereği Riojan koçu, bir kez daha rahatsız göründüğü bir görünümle konuyu elinden geldiğince çözmeye çalıştı.

«Bunu bulamadık. Biz işimize odaklandık. İşimizin gelişimini etkilemeyecek ama olayların gerçekliğinden habersiz de yaşamıyoruz. Sadece yetkili kuruluşların, eğer varsa sorumlulukları araştırıp netleştirmelerini istiyoruz” diyen teknik adam, “verilen imajdan dolayı üzüntü duyduğunu” ancak “futbola odaklanmaları” ve “onlara verilmesini” istedi. sevinç.” » İspanyol hayranlara.

“Neredeyse her şeye alışırsın. Bunun hakkında konuşmak hoş değil. Futbol hakkında konuşmak istiyorum, diğer senaryolarda kendimi rahatsız hissediyorum ama zamanı geldi. Konumumda bazen başka konular hakkında konuşmam gerektiğini biliyorum. De la Fuente, Londra Stadyumu'nda medyaya yaptığı müdahalede, “Kabul ediyorum” dedi ve öğrencilerinin “sorumluluğu yerine getirerek” kendilerini milli takımı çevreleyen gürültüden soyutlamayı başaracaklarına dair güvence verdi. “Futbol oynamaya, sizin bizim için oluşturacağınız beklenti ve taleplere yanıt vermeye odaklanmalıyız. Biz bu olaylara yabancı değiliz ama bu olaylar bize bağlı değil” diyen teknik direktör, İspanya'nın “dünya çapında futbol tarafından yeniden takdir edilmesi ve tanınmasına” odaklandı.

Küba fenomeni

Basın toplantısının büyük bir kısmına odaklanan bu konunun yanı sıra koç, Pau Cubarsí'nin Kolombiya'ya karşı olası ilk maçına dair kartları sakladı, ancak çok genç Barça stoperinin uluslararası ilk maçına bu Cuma takıma karşı çıkacağını vurguladı. kahve yetiştiricisi ya da önümüzdeki Salı günü Santiago Bernabéu'da Brezilya'ya karşı yapılacak düelloda. «Biz ondan o olmasını istedik. Pau'nun iyi olan bir yanı varsa o da çok daha yaşlı görünen bir kişiliğe ve karaktere sahip bir adam olmasıdır. Haro antrenörü herkesin gözlerini kamaştıran bir futbolcu hakkında “Bırakın bu anın tadını çıkarsın, çünkü bu tarihi olabilir” dedi. “Yaşına rağmen takım arkadaşları ona çok güveniyor” diye ekledi.

De la Fuente, bu dostluk penceresinin “büyümeye devam etmesine, “çok zor iki rakibe” karşı adım atmasına” ve böylece İspanya'nın şampiyon olabilecek bir konumda olacağına inandığı Avrupa Kupası hazırlıklarına devam etmesine hizmet etmesini umduğunu ifade etti. “önemli bir şey” yaptığınız için kavga edin. Ayrıca Kolombiya'nın güçlü yönlerini de vurguladı. “İki yıldır namağlup oldu. Bu bir güç, harika futbolculardan oluşan bir takım. Büyük güvenin olduğu bir zamanda çok güçlü bir seçimdir. Yarın iki farklı tarzın yer aldığı çok ilginç bir maç olacak” dedi.