DLR Bonn sitesi: İkinci açılış gününde 3.300 ziyaretçi

Hasan

New member
Bonn’daki Alman Havacılık ve Uzay Merkezi (DLR) kapılarını ikinci kez halka açtı. Havacılık ve toplum, yenilik, teknoloji, çevre, sağlık, eğitim ve uluslararası işbirliği alanlarından konuları ilk elden öğrenmek için 16 Haziran 2019’da birçok irili ufaklı ziyaretçi Bonner Bogen’e geldi. Heyecan verici sergiler ve uygulamalı etkinliklerin yanı sıra iki canlı grup, uzay gösterisi ve Bonn merkezli üç kurumun perde arkasına özel bir bakış içeren çeşitli bir sahne programı programın bir parçasıydı.

Bonner Bogen’den tüm dünyaya – ve ötesine

DLR, DLR Proje Yönetim Ajansı, DLR Uzay İdaresi ve Havacılık Araştırma ve Teknoloji Proje Yönetim Ajansı ile uzun yıllardır Bonn’da yerleşiktir ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde büyümüştür. Açık günün açılışında DLR İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Klaus Hamacher şunları vurguladı: “Yaklaşık 1.300 çalışanıyla DLR, Bonn’daki en büyük işverenlerden biridir. Buradan araştırma, eğitim ve öğretimin geleceğini şekillendirmeye yardımcı oluyorlar. yenilik.”

Üç DLR kurumunun çalışmalarını yakından tanımak için ziyaretçiler 40’tan fazla stantta bilgi alma ve aktif katılım imkanı buldular. DLR’nin uzay yönetiminden sorumlu yönetim kurulu üyesi Dr Walther Pelzer, yanıttan etkilendi: “Bu yıl aya inişimizin 50. yılını kutluyoruz ve bugün burada, Bonn’da uzay yolculuğunun büyüsünden hiçbir şey kaybetmediğini görüyoruz. Geçmişten büyük fark, uzay yolculuğunun bugün sahip olduğu ve açılış gününde gösterdiğimiz günlük alaka düzeyidir. Bu kadar çok insanın uzay yolculuğuna ve uygulamalarına ilgi duymasından ve kendi coşkumuzu paylaşabilmemizden çok memnunum. çok fazla.”

Araştırma yapan DLR’nin aksine, Bonn merkezli üç kurum, geniş bir eğitim, araştırma ve yenilik finansmanı yelpazesiyle ilgilenir. DLR proje yönetimi ajansı başkanı Klaus Uckel, görevlerin çeşitliliğini vurguladı: “Özünde, içerik açısından kendimizi mevcut zorluklara göre ayarlamakla ilgili. Analizler, stratejik tavsiyeler ve fon yönetimi ile müşterilerimizi aktif olarak destekliyoruz. Diyalog ve iletişimde olduğu gibi – ister ilerleyen iklim değişikliği, dijitalleşme veya yaygın hastalıkların neden olduğu değişim söz konusu olsun.” DLR proje yönetimi ajansı için hava-uzayın ötesindeki konular ön plandadır: çevre ve sürdürülebilirlik, eğitim, sağlık ve toplum, yenilik, teknoloji ve uluslararası işbirliği ve bunların disiplinler arası ağ oluşturması ile ilgilidir.

Sürdürülebilirlik, Havacılık Araştırma ve Teknolojisi için DLR Proje Yönetim Ajansı’nın da araştırma odak noktasıdır: Teknolojik olarak, havacılıkta yeni elektrikli hibrit tahrik konseptleri ön plandadır. DLR Havacılık Araştırmaları Proje Yönetim Ajansı başkanı Jan Bode, “Amaç, dünyanın birlikte büyümeye devam etmesini sağlamak için sürdürülebilir havacılığı daha da geliştirmek ve ekolojik ayak izini azaltmaktır” dedi.

Bonn’daki DLR’nin iyi gelişmeye devam etmesi için, çalışanlarına modern ve kolay erişilebilir bir çalışma ortamının yanı sıra çekici bir yaşam ortamı sunmaya devam etmek için yerel politikacıların ve şehir yönetiminin desteğine sıkı sıkıya güveniyor. ve aileleri. DLR’nin geliştirilmesi, Bonner Bogen’de yalnızca çok sınırlı bir ölçüde mümkün olduğundan, gelecekte büyümeye devam edecek bir dizi çalışan için şu anda alternatifler araştırılıyor.

Araştırma, eğitim ve inovasyonu canlı olarak deneyimleyin

Tüm bunların pratikte ne anlama geldiğini, ziyaretçiler çeşitli uygulamalı etkinliklerde kelimenin tam anlamıyla “anlayabilirler”: Sanal bir dünyada, ziyaretçiler simüle edilmiş bir nöron “ormanında” yürüdüler ve simülatör şokunda alerjik bir reaksiyona karşı alıştırma yaptılar. çocuklarda. Bilgisayarda verimli teslimat yolları için yarıştılar, kırmızı uçurtma yırtıcı kuşların dünyasını keşfettiler ve çevre ve doğa korumaya nasıl dahil olabileceklerini öğrendiler. Uzay tutkunları, Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) ve Jüpiter’in uydusu Europa’ya sanal bir yolculuğa katılarak Copernicus yer gözlem sisteminden SOFIA havadan inişine kadar Avrupa’nın en güçlü fırlatma aracı ARIANE 6’nın motoru hakkında fikir sahibi oldu. gözlemevi. Modern motor teknolojisi, gelişmiş inşaat yöntemleri ve son olarak uçak kabinindeki dijitalleştirme, havacılık araştırmaları ve teknolojisi için proje yönetimi organizasyonunun sergilerinin odak noktasıydı.

Hem uzay şovu hem de “The MadSonix” ve “YASSMO’ & the Soulfisticated People” adlı iki grup büyük ilgi gördü ve sevilen dizi parçalarına yaptıkları yorumlar, soul ve funk tınılarıyla seyirciyi mest etti.