Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir

Adanali

Member
Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir
Pek çok sebeple daha çok bayanların dudaklarında kuruma ve çatlak görünümler söz konusu olabiliyor. Sebeplere başlıca değinecek olursak; yani neden dudak çatlar dersek ? soğuk hava, susuzluk ve b12 vitamini eksikliği gibi faktörler bunların başında geliyor. Oysa ki dudaklar yüzümüzün en çok dikkat çeken yerlerinden biridir ve çatlak görünüm hepimizi rahatsız eder öyle değil mi? Gelin bu dudak çatlaklarından evde uygulayacağımız basit yöntemlerle nasıl kurtulabileceğimize birlikte göz atalım.

Her biri doğal yöntemlerden oluşan bu bakım önerilerinin en cazip yanı da, maddi açıdan sizi zorlamayacak malzemelerle evde kolayca uygulanabilir olmaları.


Hindistan Cevizi Yağı İle Dudak Çatlaklarından Kurtulma
Aktarlarda bulabileceğiniz Hindistan cevizi yağına çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bu mucizevi yağı özellikle soğuk havalarda dudaklarınıza uyguladığınızda yumuşama sağlar. Gün içerisinde birkaç defa uygulanabilir.

Dudak çatlamasının pek çok sebebi olabileceğinden bahsetmiştik. Bunlardan en önemlisi de mevsim geçişleridir. Bu dönemlerde dudaklarda ileri boyutlarda çatlaklar oluşabiliyor. Önlemek için ise yine etkili yöntemler mevcut.

Cilt bakım uzmanları tarafından önerilen dudak bakımı ve kremlerini kullanın.

Bol miktarda B ve C vitaminlerini içeren gıdalar tüketmeye dikkat edin.

Ruj uygulamadan önce yoğun nemlendirici özelliği olan dudak kreminizi uygulayın.

Dişlerinizi fırçalamanın devamında hassas dokunuşlarla dudaklarınızı da fırçalayabilirsiniz. Bu uygulama dudaklarınızın üzerindeki ölü derilerin giderilmesini sağlayacaktır.

Bahsettiğimiz uygulamalara benzer ben çok yöntem ile yumuşacık dudaklara sahip olabilirsiniz. Daha bakımlı bir görünüme sahip olmak adına dudak bakımı ihmal edilmemelidir.
 
Üst