Ferran, Zarra'ya ulaşan İspanya golünün sigortası

Atarlı Genç

New member
24 Haziran 2024 Pazartesi

| Güncellenme tarihi: 25.06.2024 08:17.

Yorum

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X (eski adıyla Twitter)

• LinkedIn

• Telgraf

• İş Parçacığı

Ferran Torres (Foyos, Valencia, 24 yaşında) İspanya adına kesin bir golcü. Düsseldorf'un Fortuna Stadı'nda attığı gol, milli takımla imzaladığı 20. gol oldu. Bu muhteşem hedefe 44 maçta ulaştı, bu da Barcelona forvetinin her iki maçta bir gol atması anlamına geliyor.

Ferran bu sayede İspanya'nın başarı kapasitesini simgeleyen forvet, 2006 yılında hayatını kaybeden efsanevi Telmo Zarra'ya da ulaşmayı başarıyor. Efsanevi Athletic hücum oyuncusu gibi Ferran'ın da La Roja adına yirmi golü bulunuyor.

«Bu rakama ulaşıp Zarra'ya ulaşmak gurur verici. Milli takımda tarih yazmaya devam etmek istiyorum ve bunu başarana kadar durmayacağım” dedi. Ve elleriyle kulaklarını kapatarak yaptığı kutlamada herhangi bir art niyet bulunmadığını da sözlerine ekledi. “Kendimi haklı çıkarmadım, İspanyol taraftarların sesini duymak istedim” dedi.

Tabii ki, Erandio etkililik açısından herkesi geride bırakıyor. Uluslararası maçların bu kadar sık olmadığı dönemlerde yirmi golünü aynı sayıda maçta attı. Her ikisi de tüm zamanların gol kralı sıralamasında on üçüncü sırayı paylaşıyor.

Kale oyunu iki stoper tarafından başlatıldı. Vivian, Dani Olmo'ya olağanüstü bir iç pas atan Aporte'ye kısa servis yaptı. Leipzigli oyuncu topu tekrar süzdü ve kaleye girmeden önce sol ayaklı bir vuruşla Arnavut kaleciyi yenen Ferran'ı buldu. VAR oyunu inceledi ancak etkinleştirildi.

Barcelonalı hücum oyuncusu, oyun üzerinde soyunma odasında çalışıldığını açıkladı. “Maçtan önce Dani Olmo ile o topları bana uzaya göndermesi konusunda konuşmuştum. Başladığımda ve bunu bana verdiğini görünce iki kez düşünmedim” dedi.

'Onbir'de olmak karmaşık

Gol, Luis Enrique'nin kızıyla olan ilişkisi nedeniyle milli takımda pek çok kişinin şüphelendiği oyuncu Ferran'ı haklı çıkarıyor. Onun sadece İspanya'yla gol atma meselesi olmadığı dikkate alınmadan çıplak atak bu nedenle yapıldı. Ayrıca önemli anlarda ortaya çıkmayı garanti eder. Zaten Dünya Kupası'nda, Avrupa Şampiyonası'nda ve UEFA Uluslar Ligi'nde gol attığını söyleyebilir. Tiburon'un İspanya karşısında gösterdiği performans muhteşem.

Ferran mesleğini çok ciddiye alan bir oyuncu. Luis de la Fuente'nin 'onbir'ine girmesi onun için zor çünkü Barselona'daki takım arkadaşı Lamine Yamal yolunu kapatıyor, ancak o, turnuvanın üç maçını da oynadığı noktaya kadar koç için bir garanti. keşke Arnavutluk'a karşı ilk başlangıç maçı olsaydı.

Futbolcu, 2021 yılında Manchester City'den 55 milyon karşılığında Barselona'ya transfer olmuştu. Katalan takımının temel direklerinden biri olmayı arzuluyordu ancak performansı beklendiği gibi olmadı ve bir sakatlık onu bu yoldan alıkoydu. O zamandan beri performans sergilemek için kendini maksimum düzeyde feda etti. Öyle aşırıya kaçıyor ki, her sabah kahvaltıdan önce kendini bir kova buzlu suya sokuyor.

Arnavutluk'a attığı gol kendisini haklı çıkarması açısından iyi oldu. Barselona'daki pozisyonu sağlam değil ve ayrılabileceği yönünde spekülasyonlar var. Katalan kulübü onun için gelen teklifleri dinlemeye istekli görünüyor. Bu arada Ferran da İspanya'da gol atarak işini yapmaya devam ediyor. Bir hedef aramanız gerektiğinde tartışılmaz olan tartışılan şeydir.

Yorum

Hata bildir