Flick: “Hedefim şampiyonluklar kazanmak ama adım adım ilerlememiz gerekiyor”

Atarlı Genç

New member
25 Temmuz 2024 Perşembe, 14:36.

| 16:14'te güncellendi.

Yorum

olman gerekiyor kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

• Bağlantıyı kopyala

• Naber

• Facebook

• X (eski adıyla Twitter)

• LinkedIn

• Telgraf

• İş Parçacığı

“La Masia oyuncularından çok mutluyum ve minnettarım. Gerçekten çok keyif aldım. İşyerinde kaliteyi, yoğunluğu ve konsantrasyonu gördüm. Çok çalışıyoruz. Gençler her şeylerini vermek istiyor ve biz de oyuncuları profesyonel kariyerlerinde daha yukarılara taşıyacak iyi bir atmosfer yaratmalıyız. Hansi Flick bu perşembe günü Barselona'nın yeni teknik direktörü olarak ilk maçına çıktığında, “Onların evrimine odaklanacağım” dedi. Camp Nou'daki Auditori 1899'da poz veren Alman teknik adam, Nico Williams veya Dani Olmo'nun olası transferleri nedeniyle başını belaya sokmak istemedi ve en azından galeriye sahip olduğu güçten memnun göründü.

Flick'in şu anda başka seçeneği yok. Barça, mevcut az sayıda oyuncuyla tur için Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmeyi beklerken çalışıyor. Sakatlanan Frenkie de Jong, Gavi ve Ansu Fati %100 formda değil ve Eurocup ile Copa América'da oynayan ve Olimpiyat Oyunlarında mücadele eden uluslararası oyuncuların çoğu hâlâ kayıp. Buna rağmen eski Bayern adamı endişeli görünmüyordu. “Her pozisyonda seçebileceğimiz oyuncularımız var. Ansu Fati gibi çok iyi antrenman yapan sakatlıklar var ve onun turda yer almaması utanç verici. Lewandowski gibi tecrübeli oyuncularımız var ve turda yanımıza alacağımız 30-31 oyuncumuz var ve hepsini görmek istiyoruz. “Onlardan çok şey bekliyorum” diye açıkladı.

Flick “başka bir kulübün oyuncuları” hakkında konuşmak istemedi ve Barselona teknik direktörü olarak ilk haftalarının nasıl geçtiğine odaklandı. “Her takımın çok çalışması gerektiğini düşünüyorum, bu yüzden fiziksel ve taktiksel kısım üzerinde çalışıyoruz. Bunu yapmak önemli çünkü bu konuda gelişmemiz gerekiyor. Sadece defansif olarak değil hücumda da kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Ekip birleşik ve kompakt olmalıdır. Bunun üzerinde çalıştık ve sonuçlarını zaten gördük” dedi Alman teknik direktör.

Bu günlük çalışma, Flick'in “Johan Cruyff'un fikrine yakın” ve “4-3'lük skorla oynasa da topla ne yapacağını bilen” bir Barcelona'ya koymak istediği ilk taş. 3 veya 4-5 -1″. Böyle olacak çünkü Alman, “teknik ve güzel futbol” oynamak ve tüm şampiyonluklar için “adım adım” ilerlemek istiyor; bu hedef, bir Barça oyuncusu olarak ilk haftalarında kendisi için zaten netleşmişti. ufuktan kaybolamaz.

Laporta imza atmaya hazır

Flick şu an için elindekiyle yetiniyor ancak Barça'nın takımın performansını artırmak için takviyeler eklemek için fazla mesai yaptığını da biliyor. Portföyde Nico Williams, Dani Olmo veya Mikel Merino var ve Joan Laporta ilk adımın kulübün ekonomisini tek tek standartlara ulaşmak ve söylentilerden gerçeklere geçebilmek için geliştirmek olduğunu biliyor. “Ekonomi eskisinden çok daha iyi. Normalleşme yolundayız. Bugün bahsettiğiniz oyuncuların transferleriyle ilgilenebiliriz, her türlü operasyonla ilgilenebiliriz ve gerekirse kadroyu geliştirebiliriz. Ayrıca ekonomik haberleri de açıklayacağız ve birebir ilişki içinde olacağız” dedi Barça lideri.

Laporta ayrıca Flick'in imzayı kabul etmesini sağlayan bazı erdemlerini vurgulama fırsatını da değerlendirdi. “Tecrübesi, çaba kültürü, disiplini ve kulüp yapısına olan güveni nedeniyle onu ideal olarak değerlendirdik. Ekibimize vermek istediğimiz bu yeni ivmeyi verebilecek ve içinde bulunduğumuz zamanın bize getirdiği zorluklarla yüzleşebilecek en nitelikli kişi o. “Barça'nın tüm yarışmalarda sonuna kadar savaşması gerektiğini biliyor,” dedi Xavi Hernández, takdir ettiği ve Barça'nın tarihini altın mektuplarda yazmış olan “yapmanın” kolay olmadığı “dedi. .

Yorum

Hata bildir