Fransa’da aksiyonlar: Polisin sert müdahale ettiği genç bir testisini kaybetti

bencede

New member
Fransa’da geçen hafta emeklilik ıslahatı zıddı hareketlere katılan bir kişinin avukatı, tabiplerin şovlar sırasında bir polis memuru tarafınca kasıklarına sopayla vurulan adamın testisini kesmek zorunda kaldığını söylemiş oldu.

The Guardian’da yer alan habere nazaran, perşembe günkü şovlardan daha sonra internette dolaşan imgeler polisin yerde bir adamı bacaklarının içinden vurup daha sonra oradan ayrıldığını gösteriyor. Adam elinde kamerayla görülüyor.

Fransız basınında ismi mühendis olduğu belirtilen 26 yaşındaki genç, göstericilerle polis içindeki çatışma sırasında fotoğraf çekerken teze bakılırsa bir polis memuru tarafınca yere yığıldığını söylemiş oldu. Adam, öteki bir memurun ona vurduğunu, kasıklarını sopayla amaç aldığını söylemiş oldu.

Avukat Lucie Simon, müvekkili ismine “kamu yetkisine sahip bir kişi tarafınca sakatlanmaya yol açan istekli şiddet” niçiniyle şikayette bulunduğunu söylemiş oldu.

Avukat, “O kadar kuvvetli bir darbeydi ki bir testisi kesilmek zorunda kaldı” dedi ve mühendisin hala hastanede olduğunu da kelamlarına ekledi.

Fransa polisinin orantısız güç kullandığı tarıtşması uzun müddettir devam ederken Paris Polis Şefi Laurent Nunez, olayın şartlarının soruşturulmasını emretti.
 
Üst