Guardiola: “İşin bittiği duygusu var”

Atarlı Genç

New member
«Duygu, onun zaten orada olduğudur. İş bitti. Kazanacak hiçbir şeyimiz kalmadı. Pep Guardiola teknik direktör olarak üçüncü Şampiyonlar Ligi’ni ve İngiliz takımıyla ilkini kazandıktan sonra ısrarla Dünya Kulüpler Kupası’na sahibiz ama kazanacak bir şeyimiz kalmadı” dedi. «Madrid güvenmiyor, onlardan sadece 13 uzaktayız. Birbirlerine güvenmelerine izin vermeyin, onları alacağız” yorumunu yapan Katalan Şehri koçu gülerek, aradan sonra Rodri’den “rahatlamasını” ve “zihniyetini değiştirmesini” istedi. Guardiola, finalde Inter’e karşı galibiyet golünü atan İspanyol futbolcuya atıfta bulunarak, “Avrupa’nın açık ara en iyi orta saha oyuncusu oldu” dedi ve onu tebrik etti.

«Diğer Şampiyonların üzerinden çok uzun zaman geçti… Barça, Barça, ama burada (Manchester’da) bana evlatları gibi davrandılar. Bu olmadan hiçbir anlamı yok gibi görünüyordu, ancak önceki zamanlardan sonra (City ile beş Premier şampiyonluk) diğer şeyler de çok mantıklı,” dedi finali “havada yazı tura” olarak tanımlayan Guardiola. “Sonunda bizi bağlayıp uzatmalara gidebilirlerdi. Az çok beklediğim bir maçtı” dedi.

Guardiola, City’nin finalde iyi olmadığını da kabul etti, ancak bunun gelecekteki büyük taahhütler için bir deneyim olarak hizmet edeceğini öne sürdü: “Genel olarak bizim seviyemizde değildik, ancak Şampiyonlar Ligi’nin zorluğundan dolayı bunu anlıyorum. Gelecek yıl daha ileri gidersek biraz daha rahatlamış oluruz.

Alakalı haberler

City menajeri ilk yarıdan sonra soyunma odasında Rodri’yi azarlamadı ama gerginliği unutup bildiği gibi oynamasını istedi. «Geçmişten, Şampiyonlar Ligi finallerinde dövüşmediğimi öğrendim. Ona ‘Rahatla, acele etme’ dedim ve dikkate değer ölçüde iyileşti ».

Kale vuruşunu hatırlayan Rodri, “İlk durakta korkunçtum, benim için uygun değildi, ancak koç bana zihniyetimi değiştirmem gerektiğini söyledi ve ben de öyle yaptım,” dedi: “Aklımda ona sert vurmak vardı. ve onu yerleştirdim ve içeri girdi».

«Hayalim en üst seviyede oynamaktı, ancak Şampiyonlar Ligi finalinde oynamayı ve bunun üzerine galibiyet golünü atmayı hiç düşünmedim… Çok çalışarak her normal çocuk bu anlara ulaşabilir. Çok özeldi”, diye vurguladı Rodrigo Hernández.