Ortolá 700 | leonoticias.com

Atarlı Genç

New member
İspanya, neredeyse dünya motosiklet demek gibi, ulusal motosikletçiliğin ‘Katedrali’ olarak kabul edildiği yuvarlak bir rakama ulaşmak üzereydi. Valensiyalı sürücü Iván Ortolá, Moto3’te günün ilk yarışında galibiyet elde ettiğinden ve Las Américas’ta elde ettiği başarının ardından ikinci başarısını eklediğinden, kilometre taşının gelmesi uzun sürmedi. Valencialı, podyuma nasıl çıkacağını yalnızca ilk adımda biliyor ve şampiyonluk mücadelesine tam anlamıyla dahil oluyor.

Jerez pistinin sondan bir önceki köşesinde, Ferrari markasına adanmış hızlı bir sağda muhteşem bir manevranın ardından gelen ve çok genç David Alonso’yu yerinde bırakan bir zafer. Kahraman bunu şöyle anlattı: «Fren yapmak bizim için zordu ve sollamak için çok oynamam gerekti. Çok rahat veya güçlü fren yapmıyordum ama yavaş virajlarda hızla hızlanabiliyordum ki bu da düzlükte hızlı çıkmak için önemliydi. Bize galibiyeti getiren hızlı virajlar oldu. Geçişi çok iyi hazırladım ve bunu orada yapabileceğimi biliyordum ve bu böyle oldu ».

Yarış, şampiyona lideri Dani Holgado’nun yarışın ağırlığını üstlenmesiyle baştan bozuldu. Onu sadece beş binici takip edebildi, dört İspanyol (Ortolá, Masià, Artigas ve Rueda) ve İspanyol bir baba ve Kolombiyalı bir anne ile Madrid’de büyümüş çok genç David Alonso. Ve bu, Güney Amerika ülkesinin pasaportuyla çalışır.

Tüm heyecan, Masià’nın Alonso ve Ortolá’nın önünde liderliği üstlendiği son tura konsantre olmakla sona erdi. Devrenin ortasına kadar hareket yoktu ama sırayla 7 Alonso ve Ortolá, aynı anda iki pozisyon kaybeden Masiá’yı geçti. Son frenleme periyodunda (13. virajda) her şeye karar verilecek gibi görünüyordu, ancak daha sonra Ortolá’nın parlak manevrası geldi ve her şeye rağmen Kolombiya’ya Moto3’teki ilk Dünya Kupası podyumunu veren Alonso’yu hazırlıksız yakaladı.

Altıncı sıradaki Holgado, Moreira ve yine Moto3’te anın sürücüsü olan ve kucak fahrinde toplu banyo yapan ‘Pepino de Puçol’ Ortolá’nın üzerinde dört puanla küçük kategori liderliğini sürdürdü. .