Polonya’daki Zincirler: “Bu bir olasılık, ancak hiçbir şey imzalanmadı” | Abanca teknik direktörü Ademar León, Polonya takımıyla bir anlaşmaya vardığ

Atarlı Genç

New member
Manolo Cadenas ile ilgili haberler son haftalarda çoğaldı. Ademar’ın Şubat ayında yaşadığı kötü galibiyet serisi, yönetim kurulunun Valdevimbre teknik direktörünü onaylamasına neden oldu, ancak her şey – yıl sonunda kararlaştırılan yenileme de – şu an elde edilen sonuçlara bağlıydı. kampanya. Öte yandan Cadena Ser León’dan Polonya Milli Takımı’nın Cadenas’ı teknik direktör olarak istediği bildirildi.

Şimdi ise Polonya’nın ilgisi artmış gibi görünüyor. Leonoticias’ın sorduğu Cadenas, söylentilerden kurtulmak istedi ve Federasyon ile koçun herhangi bir anlaşmaya vardığını yalanladı. “Hiçbir temas olmadı. Her şey havada. Değer verdikleri adaylardan biri olduğumu biliyorum ama o kadar.

Polonya “olasılık”

Ve Cadenas’ın önceliğinin Ademar olduğuna işaret ettiği doğru olsa da, aynı zamanda bir teknik direktörlük işinin, Arjantin’in teknik direktörü olduğu süre boyunca zaten yaptığı gibi “birleştirilebileceğini” belirtiyor. Polonya takımına kapı açan bazı açıklamalar olsa da Cadenas, bunun onun dileği olup olmadığını söylemekten kaçınıyor.

Cadenas’ın kendisinin de kabul ettiği gibi, Ademar yönetim kuruluna bahsetmediği bir “olasılık”: “Kulüple geleceğimle ilgili hiçbir şey hakkında bir daha konuşmadım”, bu yayına yaptığı açıklamalarda bunu doğruluyor. Marist ekibinin hazırlayıcısı.

Ve bu “hiçbir şey”, her iki tarafın da kabul ettiği iki yıllık yenilemeyi de etkiler. Ademar başkanı Tano Franco, yönetim kurulunun teknik direktörü onayladığı basın toplantısında “sonuçlara bağlı olacağını” belirttiği bir sözleşme uzatması.

“Yenilenmem sonuçlara bağlı değildi”

Bu soruya sorulan Manolo Cadenas, kulüple yaptığı anlaşmanın “herhangi bir sonuca bağlı olmadığını” ve koçun en az iki sezon daha devam etmesini sağlayacak bir “konuşmanın yenilenmesi” üzerinde anlaşmaya varıldığını iddia ediyor.

Hiçbir şeyi netleştirmeyen bir ifade bulutsusu ile çevrili çetrefilli bir konu. Şu an için, Ademar’ın Kral Kupası’nda Sinfín’e ve her şeyden önce Anaitasuna’ya karşı sergilediği iyi performans suları sakinleştirmiş görünüyor. Asobal Kupası’ndan sonra neler olacağını göreceğiz.