Sánchez, Topuria'yı kabul ediyor ve İspanyol kimliğini alacağına söz veriyor

Atarlı Genç

New member
Hükümet Başkanı Pedro Sánchez, bu Salı günü UFC dünya şampiyonu Moncloa Ilia Topuria'da kabul etti ve ona her bakımdan İspanyol olma arzusunun yerine getirileceğini göreceğine söz verdi. İlk günlerde Yönetim Kurulu Başkanı'ndan tebrik alamamaktan duyduğu rahatsızlığı dile getiren sporcu, sonunda başkan tarafından takdir edildi ve “Sizi hayallerinizden birini gerçekleştirmeye yönlendiren çaba, özveri ve azmine” değer verdi. .”

Ancak dönüm noktasına ulaşması ve en yüksek kurumlar tarafından tanınmasının yanı sıra, savaşçı diğer büyük arzusunun da gerçekleştiğini görecektir. «Sizden şahsen İspanyol DNI'sını istemeyi planlıyorum. Bakalım hayalimi gerçekleştirmeme yardımcı olabilecek mi? Gerçek şu ki çok heyecanlanırdım.” dedi Topuria, Sánchez ile görüşmesinden önce El Hormiguero'da. Daha erken olmaz dedi ve bitirdi. «İkinci (rüya) da çok yakında gerçekleşecek. İspanya'ya olan sevginiz İspanyol kimliğinize yansıyacaktır,” dedi Hükümet Başkanı eldiveni aldıktan sonra ona.

Ilia Topuria, İspanya'yı karma dövüş sanatlarında Şampiyonlar Ligi'nde (genellikle İngilizce kısaltması MMA olarak bilinir) zirveye yerleştirdi ve taç giyme töreninin ardından popülaritesi son aylarda köpük gibi büyüyen sosyal bir fenomen haline geldi. Almanya'da doğan, Gürcistan'da büyüyen ve gençliğinden beri Alicante'de yaşayan savaşçı, geçen hafta Madrid'e ayak bastıktan sonra son günlerde her yerde anma törenleri alıyor. Konu kurumlara gelince İspanya'nın başkentinde bir idol.

İspanyol-Gürcü dövüşçünün onurunu en son takdir eden kişi, Moncloa'daki Pedro Sánchez oldu; bu toplantı, ünlü sporcunun, Hükümet Başkanı'nın Volkanovski'ye karşı kazandığı başarıdan dolayı kendisini tebrik etmemesini eleştirmesinden birkaç gün sonra gerçekleşti.

İspanya'ya aşk

“Bu ülkenin liderinden tebrik alamamak beni üzdü. Beni havaalanında göçmenlik işlemlerine tabi tuttular ama 2008 yılında 15 yaşımda geldiğimde beni karşılayan ülkeyi hala seviyorum. Los Angeles'tan Barajas'a geldiğinde şampiyonluk kemerini takan savaşçı, “Hiçbir rol veya hiçbir kurum İspanya'ya olan sevgimi değiştiremeyecek” dedi.

Pablo Motos ile televizyon alanında Alicante'li dövüşçü, çocukluğundan beri en büyük hayalinin gerçekleştiğini gördükten sonra tüm İspanya'ya seslendi: UFC dünya şampiyonu olmak. “Ailemi ağırladığınız için teşekkür ederim, bize bir ev verdiğiniz için teşekkür ederim, spor kariyerimde beni desteklediğiniz için teşekkür ederim ve sizin bir parçanız olmama izin verdiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

Topuria, tüm şartları yerine getirdiği için zaten İspanyol vatandaşlığına sahip olabilir, ancak zaferlerini İspanya ve Gürcistan bayraklarıyla kutlayan savaşçının istifa etmesi gerektiğinden her şey göründüğünden daha karmaşıktır. Bu ülke ikiyüzlülüğe izin vermediği için ebeveynlerinin geldiği vatandaşlık.

Sosyalist liderle yapılan toplantı, kendisini başkentin belediye binasında karşılayan Madrid Belediye Başkanı José Luis Martínez-Almeida ve Pazartesi gününü Kraliyet Postanesi'nden gelen tebriklerle kapatan bölge başkanı Isabel Díaz Ayuso ile görüştükten sonra gerçekleşti. , İcra'nın merkezi. Lider, birçok kişinin Sánchez'in tutumunun tersi olarak yorumladığı bir ifadeyle, “Zaferinizle, örneğinizle ve aynı zamanda eviniz olan İspanya'ya her zaman gösterdiğiniz sevgi ve sözlerle gurur duyuyoruz.” dedi.

Hem Almeida hem de Ayuso, dövüşçüye “bağlılığı, vatanseverliği ve aşk dersi” için teşekkür ederken, Santiago Bernabéu'da İrlandalı efsane Conor McGregor'a karşı verdiği mücadelede oynamasını destekleyen hayranlar arasında yer aldı. Tam da Madrid sahasında, bu Pazar günü Real Madrid'in Sevilla'ya karşı kazandığı (1-0) galibiyet öncesinde dövüşçü onurlandırıldı ve hatta başlama vuruşunu bile yaptı.