Topuria, İspanya’yı UFC’nin seçkinleri arasına yerleştiriyor

Atarlı Genç

New member
“Kazanacağımı biliyorum. Bunların hepsinden daha iyiyim. Hayalim her zaman en iyisi olmaktı. Bir efsane ol. MMA hakkında konuştuklarında isteseler de istemeseler de benden bahsetmelerini istiyorum. 26 yaşındaki Illia Topuria dövüş sanatları dünyasının klasik havasını sergiliyor ama konuşmanın yanı sıra sözünü de tutuyor. Hispano-Gürcü, Jacksonville’deki (Florida) yıldız dövüşünde dünyanın beş numarası olan Josh Emmet’e karşı yeni bir zafer ekledikten sonra, profesyonel kariyerindeki her dövüşünü bir zafer (14-0) olarak sayıyor.

‘El Matador’, ‘Alicantino’nun kendisine attığı somanta darbelerine rağmen beş rauntta direnen Amerikalıyı, özellikle dördüncü rauntta birkaç kez yere düşürmeyi başardığında nakavt etmek istedi. Sekizgenin gerçek bir savaşçısı olan Emmet’in yüzü, zaferle oybirliğiyle alınan kararla İspanya’yı UFC’nin seçkinleri arasına yerleştiren ve şampiyon unvanı için adaylığını pekiştiren Topuria’dan aldığı cezanın gerçek bir yansımasıydı. Dünya.

«Kafesteki seviyeme kimse yetişemez, şimdi gidip bir numarayı aramak istiyorum. Alexander Volkanovski (tüy siklet sınıfının kralı) ile dövüşmem gerekiyor. Onun mirası sona erdi, benimki başlıyor”, diye ilan etti Halle’de (Almanya) doğan, Georgia’da büyüyen ve gençliğinden beri Alicante’de yaşayan ve dövüş sporları içinde gelişmekte olan bir disiplin olan karma dövüş sanatlarını uygulamaya başladığı Alicante. , Climent Club spor salonunda.

Endişe insanın doğasında var ama yıllar önce Grekoromen güreş yapan ve son zaferinden sonra şu anda 5 numara olan bu Hispano-Gürcü, jiu jitsu siyah kuşağının DNA’sında olan bir şey değil gibi görünüyor. UFC’nin tüy siklet sıralaması.

Sosyal ağların ötesinde bir virüs türü

“Ya beni öldürürsün ya da ölürsün. Ve beni öldürdüğünden emin ol çünkü ayağa kalkacağım. Dövüşçü, Movistar Plus+’ın Nisan ayı sonunda yayınladığı bir belgeselde, kariyeri ve aynı zamanda bir MMA dövüşçüsü olan erkek kardeşiyle olan ilişkisi hakkında ayrıntıların yer aldığı bir belgeselde, bu gecenin tadını çıkarın, çünkü yarın acı içinde uyuyacaksınız” dedi. – ve hayatının her zaman hayalinin ne olduğundan bahsediyor: Dünya şampiyonu olmak.

Topuria, sosyal ağlarda yüz binlerce takipçiyi topladığı ve onlar aracılığıyla tutkuları artırdığı yeni zamanların sesine doğru ilerliyor. Gezegendeki en iyi dövüşçüleri çevreleyen dövüşleri ve şovları yöneten bir Amerikan şirketi olan UFC (Ultimate Fighting Championship), YouTube’da kitleleri harekete geçiren ve özellikle gençler olmak üzere en çok takipçiyi çeken yarışmadır. Topuria, İspanya’da giderek daha az azınlık olan bir sporun ulusal amiral gemisidir.

Seyirci ilgisi artıyor ve en üst düzey boks müsabakalarını bile geride bırakıyor. Güç, hız veya saldırganlık, dövüşçülerin niteliklerinden bazılarıdır ve çoğu Muay Thai, Jiu-jitsu ve güreş veya boks gibi farklı dövüş sanatları çalıştırdığında daha eksiksiz ve çeviktir. Conor McGregor, Khabib Nurmagomedov, İsrail Adesanya O ‘Nate’ Diaz, on yıl önce bu sporda bir patlamaya neden oldu ve bugün Topuria’yı arzuladığı kategoriyi yöneten Alexander Volkanovski gibi diğer referans isimlerle sürdürülüyor.

“Korku seni tüm iyi şeylerden alıkoyar. Mutluluktan, başarıdan, aşktan uzaklaştırır. Tüm iyi şeyler korkunun diğer tarafındadır. Ve bu korkunun üstesinden gelmek ve kendi hikayenizin kahramanı gibi hissetmekten daha iyi bir duygu yoktur,” dövüşçü geçenlerde bir röportajda vurguladı.

Topuria için her dövüş “satrançtır, rakibinizin zihniyle oynamaktır, onu mükemmel bir şekilde çalışmaktır ve onu teslim olmaya zorlamaktır.” Dövüşçü, rakibini olabildiğince incelediğini ve bir dövüş başladığında, yorulduğunda hangi hareketleri yaptığını görmek kadar önemli olduğunu itiraf ediyor. “Yorulduğunda doğal hareketlerinin nasıl olduğuna bakıyorum ve işte o zaman ekibimden belirli bir harekete hazır olması için talimat alıyorum. Ve orada, rakibimin artık bir çıkış yolu bulamadığı ve vazgeçmek zorunda kaldığı bir zihinsel savaş yaşanıyor, “diye açıklıyor yakın tarihli bir röportajında, Tanrı’ya çok inandığını, iyi bir şarap aşığı olmakla övündüğünü ve lakabına rağmen boğa güreşine karşı…

İspanya’ya bir UFC etkinliği getirmeyi amaçlayan adam, dövüşleri ve sponsorlukları sayarsak ayda 100.000 avrodan fazla kazanabileceğini itiraf ediyor. Kaybetmek için yaratılmadığını baştan sona söyleyen bir milyoner: “Başarılı olmak ve mutlu olmak için doğmuşum gibi hissediyorum” diyor son iki yılda bir milyon avrodan fazla kazanç elde eden atlet ve yaşadıklarını paylaşıyor su arıtma sistemlerinin satışına adanmış Future & Energy şirketinin yaratıcısı iş kadını Giorgina Uzcategui Badell ile hayat.