Xavi: “Sonucun söylediğinden çok daha iyi mücadele ettik”

Atarlı Genç

New member
5 Nisan 2023 Çarşamba 23:25

| 23:48’de güncellendi

Yorum

olman gerek kayıtlı Bu işlevselliğe erişmek için.

Giriş yapmak

Xavi Hernández’in 2023’te klasiklerle galibiyet serisi aniden yarıda kaldı. Barça, Xavi’yi yaralayan ezeli rakibi Camp Nou’ya karşı bir galibiyetle ulusal üçlüğe ulaşma hayaline veda etti, ancak aynı zamanda yolunda giden bir lig şampiyonluğunu garantilemek için takımını yükseltmesi gerektiğinin de farkında. zaten bu sezon tek açık cephe. «Sindirilmesi zor bir gece. Tüm kulüpleri inciten hantal bir mağlubiyet, sorumlu kişi olarak ben, ancak ilk bölümde iyiydik ve Lig’de tepki vermemiz gerekiyor, “diye değerlendirdi Katalan teknik direktör.

«Sonucun söylediğinden çok daha iyi yarıştık ama ikinci bölümde rekabet etmeyi bilmemek bizi çok cezalandırdı. İlk bölümde iyiydik, oyunda üstündük ve zaman zaman konuştuklarımızın bir geçişi işimizi zorlaştırdı ve soyunma odasından çıkar çıkmaz 0-2 bizi öldürdü. , “Barça koçu daha sonra analiz etti, kendini eleştirdi ama aynı zamanda sezonun son klasiğinin takımı için ürettiği birkaç olumlu sonucun da farkındaydı.

Unutulmaz bir gecede Barça’nın en başarılı oyuncularından biri olan Ronald Araujo da maçın ardından teknik direktörünün pişmanlığını paylaştı ancak ligdeki işini bitirmeye odaklanmıştı. “İnsanlara neşe vermediğimiz için üzgünüm ve harika bir ilk yarı geçirdiğimiz için şanslar bulduk ama ilk golü kontradan attılar. Yarın çipi değiştirip Pazartesi günü Girona’ya gitmeliyiz. Madrid’e karşı kaybetmek her zaman acı verir, ancak en önemli hedefin Ligi kazanmak olduğu konusunda netiz” dedi.

Alakalı haberler

«O harika bir oyuncu ama her zaman futbol oynamaya odaklanması gerektiğini söylüyorum çünkü yaparsa daha iyi olacak. Her zaman bizimkilerle konuşuyordum ve heyecanlandım, “Uruguaylı defans oyuncusu sonunda düellonun son aşamasında Vinicius ile yaşadığı karşılaşmayı açıkladı ve iki oyuncu arasındaki bir başka heyecan verici düellonun ardından Brezilyalı hücum oyuncusuyla olan tüm anlaşmazlıkları çözdü. .

Yorum

hata bildir