Yenileme garantisi olmayan şampiyon Mendilibar: “Devam edememek çılgınlık olurdu”

Atarlı Genç

New member
Jorge Sampaoli ile batan Sevilla’yı dönüştürüp yeniden dirilten ve Avrupa Ligi şampiyonu yapan teknik direktör José Luis Mendilibar, ancak Sevilla kulübüyle yenilenme garantisi yok ve Bask teknik direktörü ligde devam etmemeyi anlayamaz. Her şey başarıldıktan sonra Endülüs tezgahı. «Devam edememek süt olurdu. Bana yenileme teklif etmiş olabilirler. Mendilibar, kıta şampiyonluğunu kazandıktan sonra sahanın dibinde ilan etti.

«Sonra, bundan sonra, ne olacağını görmek için, ne olacağını görmek için. Şimdi ve Real maçı arasındaki bu anın tadını çıkarmalısın. O zaman sanırım bir şeyler hakkında konuşacağız. Burada çok rahatım. Bana yenileme teklif etmeseler bile mutlu olacağım. Çocuklar bana onlara anlattığım her şeyi verdiler,” diyen Mendilibar, Sevilla’nın Lightning’de devam etmeyecek olan Sevilla kulübü için Andoni Iraola’nın adının da ortaya çıktığı gelecek sezon için ona sahip olacağına pek inanmayarak geleceği hakkında yanıt verdi.

Sevilla’nın başkanı Pepe Castro, Mendilibar’ın devamlılığıyla ilgili şüpheler sorulduğunda, “Ondan çok memnunuz” dedi. Ancak Pepe Castro, teknik direktöre sözleşme yenileme sözü vermeye cesaret edemedi. Sevilla’nın kaptanı Jesús Navas, “Daha uzun yıllar bizimle olmayı hak ediyor” dedi.

Alakalı haberler

Hala inanıyor muyum bilmiyorum. Kupayı aldık, madalyayı verdiler ve kazanmışız gibi görünüyor. Tatilde ne yaptığımızı düşünmeye başlayacağız” diyen Mendilibar, finali doğal bir şekilde şöyle özetledi: “Kötü başladık, ayakla, orta yapmadan oynadık ve rahat oynadılar. İkinci yarı değiştik, daha agresif olduk. Sonra zor oldu. Uzatmalarda neredeyse hiçbir şey oynanmadı, top hep durdu ama penaltılarda başarılı olduk” dedi. Bask teknik direktörü penaltı atıcılarla ilgili olarak şunları söyledi: “Kimin şut atması gerektiği konusunda oldukça nettik ve onlar da şut atmak istedi.”

Mourinho madalyayı çöpe attı

Madalyonun diğer yüzü, ikincilik madalyasını tek başına alıp ilk Avrupa finalini kaybettikten sonra onu bir çocuğa tribünlere atan José Mourinho’ydu. «Altınları kazandım; Gümüş olanları istemiyorum” diye yanıtladı eylemi sorulduğunda.

Portekizli teknik direktör, belirleyici penaltı atışlarından önce bile José Luis Mendilibar’ı tebrik etti, ancak “hakemin birkaç etkisi oldu” yorumunu yapacak kadar ileri gitti. Sevilla’yı “harika bir takım” olarak tanımladıktan sonra, “Ama hepsi bu,” diye karar verdi. “Bizde olmayan bir kadroya, bizde olmayan deneyime ve kaliteye sahipler. Harika bir ilk yarı geçirdik, ardından Sevilla’nın tepkisi vardı ve her şey çok dengeliydi, 120 dakikada kazanma şansımız daha yüksekti. Mourinho, penaltılarda onları koymalısınız.