Aman Buse Varol Duymasın! Alişan Bir Devir Fahriye Evcen’e Olan Takıntısı Yüzünden Magazincilerden Çok Çekmiş

Leila

Global Mod
Global Mod
TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinin Akça Hatun’u Fahriye Evcen ile Alişan’la Hayata Gülümse’nin sunucusu Alişan’ın ismi yıllar evvel aşk dedikodularına karışmıştı. 2008 yılında Alişan’ın yapmış olduğu bir açıklama dedikoduların fitilini ateşlemiş ve arkası ardı kesilmemişti. Hatırlayacağınız üzere Fahriye Evcen ve Özcan Deniz 4 yıl boyunca kah ayrılıp kah barışarak bir alaka sürdürmüşlerdi. birlikte kamera karşısına geçen ve ‘Evim Sensin’ sinemasını çeken iki oyuncu sinemadan kısa bir süre daha sonra yollarını ayırmıştı. Ayrılık daha sonrası Alişan ve Fahriye Evcen’in aşk yaşadığına dair çıkan dedikodular ise ortalığı karıştırmıştı. İşte, Fahriye Evcen ve Alişan içinde çıkan aşk dedikodularının bilgileri!

20 yıllık Alişan – Özcan Deniz küslüğünün perde ardı.

Merhum Hilmi Topaloğlu’nun kurucusu olduğu İtibar Müzik Şirketi bünyesinde Özcan Deniz, Mahsun Kırmızıgül ve Alişan üzere isimler yer alıyordu. Hatta bu üç isim İtibar Müzik devrinde parlamış, birlikte sahne almış ve arkadaşlıklarını günden güne pekiştirmişti. Ama ne olduysa oldu ve bu üç canciğer kuzu sarması arkadaşın ortasına kara kedi girmeyi başardı! İtibar Müzik Şirketi’nin iflas etmesi ile üçlü içinde çatırdamalar başlamış ve birinci kriz Alişan ve Mahsun Kırmızıgül içinde yaşanmıştı. İkili magazin programlarında birbirleri ile ilgili ithamlarda bulunmuştu. Yaklaşık 20 yıldır küs olan üçlü, Alişan’ın kardeşini kaybetmesi üzerine barışmıştı.

Özcan Deniz ve Alişan küslüğünü perçinleyen dedikodular.

Fahriye Evcen ile Özcan Deniz’in alakası çabucak hemen devam ederken Alişan, magazin kulislerini sarsan bir açıklama yaptı. Alişan’ın Sarıyer’de verdiği konserde bir gazeteciye ‘Fahriye Evcen ile altı ay beraberydik. Yemeğe çıktık. Onun haricinde rastgele bir şey yaşamadık.’ demesi kulislerde fazlaca konuşulmuştu. Alişan’ın bu kelamları o devirde hem halkın reaksiyonunu çekmiş hem hâlihazırda ortasının bozuk olduğu Özcan Deniz’i epey kızdırmıştı. ondan sonrasında pot kırdığını anlayan Alişan’ın ‘Özcan Deniz ve Fahriye Evcen’e mutluluklar dilerim.’ dediği de argüman edilmişti.

Fahriye Evcen’den zehir zemberek kelamlar: “Ona avukatım yanıt verecek.”

Bu dedikoduların çıkmasının akabinde kulisler çalkalanmaya devam etti. Alişan dedikoduların yayılmasından akabinde Özcan Deniz’i aramış lakin ulaşamamıştı. olaydan bir süre daha sonra magazin muhabirlerine denk gelen Alişan ‘Bu kelamlar bana ilişkin değil.’ demişti. Fahriye Evcen ise bu dedikodulara ve Alişan’ın telaffuzlarına kayıtsız kalmamış ve ‘Ona avukatım yanıt verecek.’ diyerek Alişan’ı mahkemeye vereceğini tüm medyaya duyurmuştu.

Fahriye Evcen türel adımlara başvururken sevgilisi Özcan Deniz sessiz kalmıştı.

Fahriye Evcen ve Alişan’ın aşk yaşadığına dair yayılan bu dedikodulara Evcen türel yollardan karşılık vereceğini söylerken Özcan Deniz sessiz kalmayı tercih etmişti.

Bir öteki teze nazaran Alişan, Fahriye Evcen ve Özcan Deniz ayrılır ayrılmaz adım atmıştı.

Magazin kulislerinde dönen bir öteki dedikodu ise bir daha bu iddiayı takviyeler nitelikteydi. Argümana göre Alişan, Fahriye Evcen’e abayı yakmış ve Fahriye Evcen ile Özcan Deniz ayrılır ayrılmaz hoş oyuncuya bir adım atmıştı lakin bu ayrılığın akabinde Evcen’e ilgi gösteren Alişan karşılık bulamamıştı. Özcan Deniz ile Alişan’ın meselelerini bilen Fahriye Evcen, Alişan’ın aramalarına karşılık vermemiş ve Alişan da bir süre daha sonra ilgisini kesmişti.

Alişan, kendisi ve Fahriye Evcen ile ilgili savları ortaya atan gazeteci ile yüzleştiğini ve “Duyum geldi.” karşılığını aldığını belirtti.

Alişan verdiği bir röportajda dedikoduları yayan gazeteci ile yüzleştiğini belirtmişti. Ortaya atılan tezde Alişan’ın gazeteciye Özcan Deniz’dilk evvel kendisinin altı ay boyunca Fahriye ile çıktığını söylemiş olduği yer alıyordu. Bunun üzerine gazeteci ile yüzleşen Alişan, gazetecinin duyum üzerine haber yaptığını belirtmişti. ‘Benim ağzımdan çıkmayan kelamı nasıl yazabilirsin?’ sorusu üzerine gazetecinin sustuğunu da kelamlarına eklemişti.

Alişan, sabah programında hususa açıklık getirmeye çalışmıştı.

O periyotta Alişan, yaptığı sabah programında ‘2 yıl evvel Fahriye ile beraberydik.’ kelamları ile alakalı konuşmuştu. bu biçimde bir açıklamada bulunmadığını belirten Alişan, sabah programında haberi görünce Özcan Deniz’i aradığını ancak telefona Deniz’in yeğeninin çıktığını söylemişti. Bu kelamların kendisine ilişkin olmadığını Özcan Deniz’e söylemek istediğini belirten Alişan, Fahriye Evcen ile bir arkadaş ortamında denk gelip daima birlikte çay, kahve içtiklerini ve bu durumun dışında ekstra bir şey yaşanmadığını da eklemişti.

Alişan: “Sadece konutuna bıraktım.”

Dedikoduların çıkmasının akabinde verdiği bir röportajda Alişan, Fahriye Evcen ile daha evvel tıpkı masada olduklarını belirtti. Yaprak Dökümü dizisinin çabucak hemen yeni başladığı sıralarda Melek Baykal ve İnanç Hokna ile yemeğe çıkan Alişan, Fahriye Evcen’in de davet edilmesi üzerine Evcen ile tanıştığını söylemiş oldu. Daima bir arada akşam yemeği yedikten daha sonra Fahriye Evcen’i yalnızca konutuna bıraktığını belirten Alişan, öbür bir şey yaşanmadığını da kelamlarının sonuna ekledi.