Atlet Carmen Corujo, Tremañes'te antrenman yaparken iki köpeğin saldırısına uğramak üzereydi.

Atarlı Genç

New member
“Arabadaki o adam görünmezse köpekler beni öldürür.” Usta ve ödüllü Gijón koşucusu Carmen Suárez Corujo, Cabueñes hastanesinde hayatının en büyük korkusunu atlatmaya çalışıyor. Cumartesi sabahı Tremañes'te antrenman yaparken, yakınlardaki bir çiftlikten kaçıp peşinden giden pit bull ve Alman çoban köpeği melezi iki köpeğin saldırısına uğradı. “Beni öldürmek istediler, bir sorun vardı çünkü birkaç saniye içinde arkamdan doğrudan üzerime geldiler, zar zor tepki verebildim, beni yere attılar ve her yerimi ısırmaya başladılar, hareketsiz bıraktılar ve beni hareketsiz bıraktılar. Hiçbir şey yapamadım, “Sakin ama çok ağrılı” olduğu hastane yatağından “Biri beni duyabilir diye çığlık attım ve çığlık attım” diyor.

Kolunu ameliyat etmek zorunda kaldılar ve vücudunun her yerinde, bacaklarında ve kalçasında yaralar ve yırtıklar var. “Beni yüz üstü yatırdıkları için saldırmadan yüzleri bıraktılar” diyor. Yaşadığı her şeye rağmen “cesaretlendiğini” iddia ediyor ve bir atlet olarak parlak kariyeri boyunca kendisine eşlik eden güç ve başarıya ulaşma yeteneğini sergiliyor. Farklı kategorilerde Asturias'ın neredeyse tüm şampiyon unvanlarına sahip ve birçok kez kazandığı bir test olan Angliru'ya zorlu tırmanışın 'madrid'i.

“Mucizevi bir şekilde hayattayım ama bu benim cesaretimi kırmayacak” diyor. Saldırının gerçekleştiği mezarlığa giden yoldan geçmekte olan ve Carmen'in ona “koruyucu meleğim” dediği bir sürücü, “tehlikeli sahneyi” görünce kornayı çalmaya başladı ve kornayı çalmaya başladı. köpeklerden biri onu serbest bırakır. “Diğeri beni sürükleyerek tenha bir yere götürmeye çalışıyordu, korkunçtu” diyor. Bir noktada “aklını kaçıran” köpekler, yolun yanından geçen nehri geçerek sadece 300 metre uzaklıktaki La Camocha yoluna yöneldiler. Güneşli cumartesi sabahı yol yürüyüşçülerle oldukça meşguldü.

Havadaki atışlar

Birkaç dakika içinde Gijón Yerel Polisinden ajanlar olay yerine geldi. Koşucu, “Köpeklerin aklını kaçırdığı ve onları kontrol etmenin imkansız olduğu için havaya ateş etmek zorunda kaldılar” diye açıklıyor. Sonunda hayvanlar ayrıldıkları çiftliğe geri döndü. Görünüşe göre aşı kayıtları yoktu ve kayıtlı değillerdi, zira polis köpeklerin sahibini bulduktan sonra doğrulayabildi.

Tecrübeli koşucunun hâlâ hastanede kalması gereken birçok günü var ancak burada kontrol altında olmak daha iyi çünkü bu vakalarda en kötü şey olası enfeksiyonlardır.” Hafızasında, aylar önce Zamora'da tenha bir bölgede yürürken bir köpek sürüsünün saldırısına uğrayan bir kadının öldüğü olaya çok benzeyen bir olay vardı.

“Duygusal olarak iyiyim, dışarı çıkıp köpeklerle tanıştığımda göreceğiz, ancak bunun beni etkilemesini istemiyorum, her zamanki gibi eğitime devam edeceğim” diye bitiriyor.