Carlos Alcaraz, Fritz’i deviriyor ve Miami Masters 1000’de yarı finallere dönüyor

Atarlı Genç

New member
Carlos Alcaraz, Miami’de emin adımlarla ilerliyor ve tenis kortlarına dönüşünden bu yana üst üste onuncu zaferini zincirliyor. Dünyanın bir numarası Amerikalı Taylor Fritz’den (6-4 ve 6-2) kurtuldu ve Amerikan topraklarında bir şampiyonluk daha kazanma hayalini sürdürüyor. Artık turnuvanın yarı finalinde İtalyan Jannik Sinner’ın yüzlerini görmeleri gerekiyor.


Murcian’ın Amerikalıyı yenmek için fazla zamana ihtiyacı yoktu, bugünün en iyi Amerikalısını yenmek için sadece 79 dakikaya ihtiyacı vardı. El Palmar’dan 19 yaşındaki fenomen, tek bir set düşürmeden arka arkaya 10 galibiyetlik şaşırtıcı bir galibiyet serisi elde etti ve bu ay Indian Wells’te (California) ilk Masters 1000 kupasını kaldırdı.

Alcaraz maçın sonunda “Muhtemelen tüm turnuvadaki en iyi oyunumdu, ancak her oyunda iyi bir seviyede oynadığımı düşünüyorum.” “Bugünün seviyesi gerçekten yüksekti, ancak Sinner harika bir rakip, bu yüzden bu seviyede veya daha iyi oynamalıyım” diye ekledi.

Cuma günü oynanacak diğer yarı final karşılaşmasında Rus Karen Khachanov ve Indian Wells finalinde Alcaraz’ın kurbanı olan Daniil Medvedev oynayacak.

Murcian, sadece ATP’yi bir numarada tutmaktan sadece iki adım uzakta, ki bu kazanamama durumunda eksik Novak Djokovic’e geri dönecek, aynı zamanda erken gelişmiş markalar listesini genişletmekten de. Pazar günü dördüncü Masters 1000 tacını kaldırırsa, aynı yıl Indian Wells ve Miami’de kazanan en genç tenisçi olacak, sözde “Sunshine Double”.
 
Üst