DLR, Avrupa Parlamentolar Arası Uzay Konferansı’nda (EIWK) Alman heyetini destekliyor

Hasan

New member
15 Ekim 2018 Pazartesi’den 16 Ekim 2018 Salı’ya kadar, uzay meseleleriyle ilgilenen ulusal parlamentoların parlamenterleri, Brüksel’deki Avrupa Parlamentolar Arası Uzay Konferansı’nın (EIWC) yıllık oturumu için Belçika Başkanlığı altında bir araya geldi.

EIWK, 1999 yılında parlamentolar arası değişim için kalıcı bir forum olarak kuruldu. Bir çalıştay ve yıllık toplantı sırasında, 12 üye ülkeden milletvekilleri, uzay yolculuğunun sosyal açıdan ilgili yönlerini tartışmak ve bir karar yayınlamak için düzenli olarak toplanır. 2011’de yeni Şart’ın kabul edilmesinden bu yana, Başkanlık, Başkanlık Yılı için bir tema seçmiştir. Son yıllarda genç yeteneklerin desteklenmesi, sürdürülebilirlik, büyüme, yönetişim ve dijitalleşme gibi konular tartışılıyor.

Zaten 14.-15. 1 Mayıs 2018’de Belçika Cumhurbaşkanlığı’nda Avrupa Parlamentolar Arası Uzay Konferansı (EIWK) çalıştayı için Redu ve Leuven’de bir araya gelen Avrupa Parlamentosu Üyeleri, “Büyük veri: Katma değerli hizmet ve uygulamaların geliştirilmesi” konusunu tartıştılar. konferansı hazırlamak.

Aynı konuyla ilgili bu yılki yıllık toplantıda Almanya’yı Parlamento Üyesi Klaus-Peter Willsch MdB, Havacılık ve Uzay Parlamento Grubu Başkanı temsil etti. Başkanlığını yaptığı Alman heyeti, Alman Havacılık ve Uzay Merkezi (DLR) tarafından hazırlanan hazırlıkta içerik olarak desteklendi.

Uzay faaliyetlerinden elde edilen büyük veri için yasal çerçeve, büyük veri için değer zincirindeki zorluklar ve küresel toplumsal zorlukları çözmek için büyük veri gibi konular, bu yılki yıllık konferanstaki panel tartışmalarının odak noktasıydı. Konuyla ilgili ortak karar. Ayrıca, Polonya başkanlığında 2012 yılında tanıtılan altıncı EISC-ESA “Sürdürülebilirlik Alanı” ödülü takdim edildi. Birincilik ödülü, nano uydular ile uzay enkazı arasındaki çarpışmaları önleme projesine (Nanosatellites Çarpışma Önleme Sistemi) verildi.

İkinci gün, hazır bulunan tam üyeler 20. kararı kabul ettiler. Almanya gelecek yıl başkanlığı devralacak. Dolayısıyla üçlü başkanlık şu anda Estonya, Belçika ve Almanya’dan oluşuyor. Norveç 2020 başkanlığı için başvurdu.
 
Üst