FEF seçim komisyonu, Rocha'ya destek veren sürece ilişkin itirazı reddetti

Atarlı Genç

New member
Spor İdare Mahkemesi'nin (TAD), Pedro Rocha'nın başkanlığa tek aday olarak girdiği sürecin tekrarlanıp tekrarlanmayacağı kararını İspanya Futbol Federasyonu (FEF) seçim komisyonuna devretmesinden yalnızca üç gün sonra, 107 Onayların ardından (meclisin %77'si), bu organ Miguel Galán'ın itirazını bu Pazartesi günü reddetti, dolayısıyla prosedür prosedürlerine devam edecek.

Ancak Rocha'nın FEF başkanı olarak ilan edilmesini önlemek için seçim komisyonunun kararına beş iş günü içinde TAD'ye itiraz edilebilir. Bununla birlikte, her halükarda, FEF'in eski geçici başkanı Extremaduran'ın, TAD'ın büyük olasılıkla diskalifiye edilmesinden önce Perşembe günü Yüksek Spor Konseyi (CSD) yönetim kurulu tarafından geçici olarak uzaklaştırılacağı varsayılıyor. .

“İspanyol futbolunun Avrupa Kupası veya Olimpiyat Oyunları temsilcisinin, bir ceza davasında soruşturulan ve çok ciddi olarak sınıflandırılan disiplin ihlalleri iddiası nedeniyle TAD tarafından şüphe altında tutulan bir kişi olabileceği düşünülemez. Ülke olarak bunun olmasına izin veremeyiz” diyen CSD başkanı José Manuel Rodríguez Uribes, Cuma günü Pedro Rocha'yı 'fiilen' mahkum etti.

TAD, çoğunluk desteğini Rocha'ya veren federatif meclisin geçerli olup olmadığının belirlenmesi için seçim komisyonundan “yasaya uygun” bir karar istedi ve bu organın yanıtı, başkanın şikayetini reddetmek oldu. Cenafe koçluk okulu FEF üyelerine ve dağıtım sayımına karşı çıktı. Cuma günü TAD, seçim komisyonunun Miguel Galán'ın işleme alınmasına yönelik itirazını reddetme kararını düzeltti; bunun işleme alınması için kabul edilmesi ve konunun esasına göre karara bağlanması, söz konusu itirazın onaylanması veya reddedilmesi gerektiğini anladı.

Miguel Galán, Rocha'ya onay vermeden önce statülerini kaybetmiş olduklarını tahmin ederek FEF meclisinin 39 ila 42 üyesinin görevden alınmasını talep ediyor. Bu arada, Luis Rubiales'in yönetimi sırasında FEF'de yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla 'Brody Operasyonu'nda suçlanan Pedro Rocha'nın fenestesi yapıldı; Altı aydır seçim çağrısı yapmadığı ve buna uymayan görevler üstlendiği için tüm yönetim komisyonu gibi TAD tarafından da çok ciddi bir hata olarak değerlendirilen federatif yapı, spor adaletini başsız ve felçli bir şekilde beklemeye devam ediyor.

«Gündemin IV. maddesine göre, CSD yönetim kurulunun perşembe günü yaptığı toplantıda, Spor İdari Dairesi'nden disiplin dosyası başlatılmasına ilişkin anlaşma sonucunda İspanya Futbol Federasyonu'nun durumuyla ilgili olarak yapılması gerekenler tartışılacak. Mahkeme 15 Nisan tarihli” dedi CSD bu Pazartesi günü.