Hakemlerin tarihi başkanı Sánchez Arminio 80 yaşında öldü

Atarlı Genç

New member
1993’ten 2018’e kadar uluslararası düzeyde tarihi bir eski hakem ve Teknik Hakemler Komitesi’nin (CTA) eski başkanı olan Cantabrian Victoriano Sánchez Arminio, akciğer kanseri nedeniyle bu Pazar günü 80 yaşında öldü. iki haftadan beri hastanede.


İlk hakemlik maçına 1976-77 sezonunda çıktı ve 149 maça çıktığı 13 sezon Birinci Lig’de forma giydi. Daha sonra tahkim grubunun 25 yıl başkanlığını yaptı ve İspanya Futbol Federasyonu’nun (FEF) eski başkanı Ángel María Villar’ın azami güven duyduğu kişi oldu. Daha önce Tahkim Atama Komisyonu üyesiydi.

Geçtiğimiz aylarda, Barça’nın Sánchez Arminio al in’in eski iki numarasından tahkim raporları almak için yedi milyon avrodan fazla ödediği iddia edilen ‘Negreira davası’nın patlak vermesi sonucunda adı bir kez daha gündeme gelmişti. hakemlerin önünde Şu anda Yolsuzlukla Mücadele Savcılığı tarafından araştırılan bir konu.

Villar’ın Aralık 2017’de İspanyol futbolunun en yüksek organından ayrılmasının ardından, Spor İdare Mahkemesi onu ‘Soule davasına’ karıştığı için diskalifiye edildiği pozisyondan kesin olarak ihraç ettiğinde, Sánchez Arminio ayrılmak zorunda kaldı ve rahatladı. Madrid’den Carlos Velasco Carballo, daha sonra yerini Luis Medina Cantalejo’ya bıraktı.

Tahkim kurulunun şu anki üst başkanı, “Bulunduğumuz yere gelmemize, huzur içinde yatsın, tüm aileyi kucaklayıp öpmemize çok yardımcı olan bir kişi ayrıldı.” seleflerinden biri ve İspanya’daki hakemlerin gelişimi ve büyümesi için kilit bir figür.

Sánchez Arminio, zamanının en seçkin saç örgülerinden biri, öyle ki seçkinler arasına ilk çıkışını yaptıktan ancak bir yıl sonra uluslararası bir hakem oldu ve üç yıl sonra da FIFA hakemi seçildi. 1986’da federal seçimle Meksika’daki Dünya Kupası’nda İspanya’yı temsil etti.

Cantabrian’ın Ulusal Mahkeme’nin soruşturmasında FEF’in önceki liderliğine ‘Soule davası’ kapsamında 7,9 milyon avroluk fon saptırdığı iddiasıyla suçlandığı durum ortaya çıkıyor. Ancak hakim huzurunda ifade vermeme hakkını bir aydan biraz fazla bir süre önce kabul etti.
 
Üst