Hamburg’da Gezilecek Yerler

Adanali

Member
Hamburg, Berlin’den sonra Almanya’nın en büyük şehridir ve özel konumu, deniz yoluyla Avrupa’nın geri kalanına önemli bir bağlantı sağlar. Tarih boyunca büyük bir ulaşım ve ticaret merkezi olmasına rağmen, şehir her zaman kendi tarzına sahip olmuştur. Bugün, şehir eşsiz modern yapılarıyla dünyanın her yerinden milyonlarca turisti kendine çekmektedir.

Hamburg Belediye Binası
Hamburg Belediye Binası 1897 yılında inşa edilmiştir ve şu anda kentte hükümetin koltuğudür. Belediye binası dahice bir mimari eserdir ve her yıl milyonlarca ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Hamburg Belediye Binası ayrıca Noel pazarlarıyla da ünlüdür.

Speicherstadt

Speicherstadt, dünyanın en büyük depo bölgesidir ve meşe kütüklerden yapılmıştır. Bölge, Hamburg’da mutlaka görülmesi gereken bir yer ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde. Speicherstadt, şehir merkezine yürüme mesafesindedir.

Aziz Michael Kilisesi
Aziz Michael Kilisesi, 1625 yılında Elbe Nehri kıyısında inşa edilmiştir. Kilise, şehrin ikonik sembolüdür ve en iyi Protestan barok kiliselerinden biri olarak kabul edilir. İkinci Dünya Savaşı’nda Aziz Michael Kilisesi ağır hasar gördü ve tadilat çalışmaları devam ediyor. Kilise, şehir merkezine yürüme mesafesindedir.
 
Üst