Indian Wells'in Djokovic posteriyle büyüyen 'mucizesi' Luca Nardi

Atarlı Genç

New member
«Onun hakkında pek bir şey bilmiyordum ama onu oynarken görmüştüm ve özellikle forehand'iyle çok kaliteli tenis oynadığını biliyordum. Çok iyi hareket ediyor, yetenekli ve kaybedecek hiçbir şeyi olmadığını bilerek oynadı. “Bu maçı kazanmayı hak etti.” Novak Djokovic, Arjantinli Tomás Martín Etcheverry'nin sakatlığı nedeniyle Kaliforniya turnuvasından son dakikada elenen genç İtalyan Luca Nardi'ye yenik düşerek Indian Wells'e beklenenden çok daha erken veda etti. Adriyatik Denizi manzaralı bir turizm merkezi olan Pesaro'daki merkez dünyada 123. sırada yer alıyor ve bu zafer, tenis gezegeninin bir numarası olan Sırp tenisçinin Masters 1000'deki en kötü yenilgisini temsil ediyor: 6-4 , 3-6 ve 6-3.

Carlos Alcaraz veya Holger Rune adıyla 2003 doğumlu oyuncu, gerekli şartları taşımasına rağmen henüz sömürüyü bitirmiş değil. Transalpin, dünyada ikinci sırada yer alan İspanyol'dan veya ATP sıralamasında yedinci sırada yer alan Danimarkalıdan çok daha yavaş tırmanıyor. Tutarlılık ve sağlamlık, Masters 1000 tarihinde bir numarayı yenmeyi başaran, ilk 100'ün dışında kalan altıncı adamın ayırt edici özellikleridir.

Balkanlara hayranlık duyan, 24 dalın şampiyonu olan, odasında posteri olan ve bugüne kadar ATP devresinde bu yıl sadece üç galibiyet elde eden gençlerden bir diğeri. “Bunu nasıl yaptığımı bilmiyorum. “Bu bir mucize” diye itiraf eden “şanslı kaybeden” Nardi, aynı zamanda vatandaşı Jannik Sinner'ın başarılarının onu en iyi versiyonunu vermeye motive ettiğini de fark etti. Nardi, memleketi Pesaro'da küçük bir kulüpte oynamaya başladığında çok utangaç olduğunu anlattı. «Annem maçlarda yanımda olmak zorundaydı. Her zaman bana güven verecek birine ihtiyacım vardı. Yani burada ve şimdi olmak, şık bir şekilde kutlama yapmak şüphesiz benim için harika bir şey. “Bu seviyedeki bir oyuncuya karşı bir saniye bile odaklanmadan kalamayacağınızı öğrendim.”

«Maçtan önce koçuma şunu söyledim: '6-1, 6-1'i kaybetmek istemiyorum.' Ancak üç veya dört maçın ardından güvenimi kazandım, çok rüzgarlıydı ve bu yüzden ikimiz için de kolay olmadı” diye itiraf etti düellodan sonra. Tenis sezonuna dünya 1.108 numarası Pavle Marinkov'a karşı yaptığı düelloyu kaybederek başlayan ve şimdi idolünü yenmekle övünen bir adam.

“Gelecekte çok iyi şeyler yapabilir. Stefanos Tsitsipas, 2022'de Astana'da düzenlenen ATP 500 turnuvasında yarıştıktan sonra rakipler bölgesinde deneyim kazanmak zorunda kalan İtalyan oyuncu hakkında “Onun seviyesinden çok etkilendim” dedi. küçük detayların zaferi.

İtalyan oyuncu, 7 yaşında memleketindeki bir kulüpte tenis oynamaya başladı. Ancak kariyerine Gençler'de başlayıp pistte ilk puanlarını aldığı 14 yaşına kadar profesyonel olmaya karar vermedi. İlk karşılaştırmaları servis ve forehand oyunu için İsviçreli Roger Federer'e yönelikti. Tenis seçkinleri dışından ve eski MotoGP Dünya Şampiyonu Valentino Rossi'nin, paddle tenisinin, Marvel çizgi romanlarının ve Serie A'nın Napoli'sinin büyük hayranı olan biri için büyük sözler.