Iniesta, Vissel Kobe’ye ağlamaklı bir şekilde veda etti ancak çekilme ihtimalini göz ardı etti

Atarlı Genç

New member
«Hep burada emekli olacağımı hayal etmiştik, herkesin arzusu buydu. Ancak bazen işler hayal ettiği gibi gitmez ve yollar ayrılır”, Andrés Iniesta, 2018’den beri üyesi olduğu ve Hiroshi Mikitani’nin eşlik ettiği Japon kulübü Vissel Kobe için düzenlediği veda basın toplantısında itirafta bulundu. . , ekip sahibi.

39 yaşındaki orta saha oyuncusu ve İspanyol futbol efsanesi, Asya ülkesinde geçirdiği beş yıllık maceranın ardından Japon takımından ayrılıyor. Ancak Iniesta, bunun futbola son bir veda olmadığını açıkça belirtti ve gerçekten “oynamaya ve yarışmaya devam etmek” istediğini belirtti.

Gözle görülür bir şekilde duygulanan ve ne kadar nadiren görüldüğünü gören Iniesta, Japon takımı için yalnızca şükran sözleri söyledi: «Kulüple ilişkim emekli olduğum gün devam edecek. Bu kulüp benim evim ve oynamaya devam etme arzuma saygı duyduğu için Hiroshi Mikitani’ye teşekkür ederim.”

Iniesta, Barselona’da yirmi yıldan fazla bir süre sonra manzarayı değiştirmenin ne kadar zor olduğunu hatırladı. «Beş yıl önce hayatımın en önemli kararlarından birini verdim, FC Barcelona’dan ayrılmak ve ailemle birlikte evimden uzakta yeni bir maceraya başlamak. İlk kez dışarı çıktık ve çok karmaşıktı. Geriye dönüp baktığımda bu kararı verdiğim için mutlu ve gururlu hissediyorum. Vissel Kobe’ye gelmek hayatımda verdiğim en iyi kararlardan biri olacak” dedi heyecanla.

«Bu beş yıl içinde çok güzel anlar yaşadım ve diğerleri çok değil. 2019’da İmparatorluk Kupası’nı ve 2020’de Japonya Süper Kupası’nı kazandıktan sonra Vissel Kobe’den ayrılan İspanyol orta saha oyuncusu, “Bu uzun yolda çok zor anlar yaşadık, ancak bu kulübü büyüten de buydu” dedi.

dakika eksikliği

Ancak Vissel Kobe’den karşılıklı anlaşarak ayrılmasının asıl sebebi son zamanlarda dakikaların olmaması. Bu sezon Iniesta, J1 League’de sadece üç maç ve diğer iki Kupa maçında oynadı.2018’de gelişinden bu yana Iniesta, beklediğinden daha fazla dakika geçirmesi söz konusu olduğunda onu ağırlaştıran birkaç sakatlık geçirdi.

“Koçun (Takayuki Yoshida) öncelikleri farklı ve buna saygı duyuyorum ve bunu kabul ediyorum.” La Mancha’lı adamın düşük katılımı bu nedenle Asya macerasına veda etmenin ana nedeni oldu. Ayrıca 22 yıllık evi olan Barça’ya dönmek istediğini de itiraf etti. “Birçok kez söylediğim gibi, hayatımın bir noktasında Barselona’ya dönmeyi çok isterim ama yine de bunun için çok uzun bir yol olduğunu düşünüyorum.”

39 yaşındaki Iniesta, futbolu bırakmayı reddediyor ve gelecek sezon için bir takım arıyor. En uygun seçenekler, Suudi Arabistan veya Amerikan MLS gibi diğer egzotik maceralardan geçer. Yakın zamanda hayatının kulübüne veda eden Sergio Busquets veya Jordi Alba gibi eski Barça takım arkadaşlarıyla buluşacak mı kim bilir. Son olarak, “uzun yıllar antrenmanlara devam etmeyi” umduğu ve “futbol için harika bir haber olacağını” umduğu, tarihin en iyi Barça’sının orta sahasındaki dans partneri Xavi Hernández’i de hatırladı.