Internationale Handwerksmesse 2022’de DLR

Hasan

New member
Alman Havacılık ve Uzay Merkezi (DLR), 6 – 10 Temmuz 2022 tarihleri arasında Münih’teki Internationale Handwerksmesse’de (IHM) vasıflı esnaf için çözümler sunacak. Ticaret fuarı, bina, modernizasyon, yenileme ve yenileme konularına odaklanıyor. DLR, farklı disiplinlerden araştırma çalışmalarına katkıda bulunur ve ticaretin geleceği için sinerji yaratır. Bu özellikle dijitalleşme, genç yeteneklerin teşviki, teknik ilerleme ve ilgili yenilik fırsatları için geçerlidir.

“Dijitalleştirme, DLR’deki araştırmanın önemli bir parçası ve havacılık, enerji ve ulaşım gibi birçok alanda belirleyici bir rol oynuyor. DLR Teknoloji Transfer Başkanı Bernhard Milow, “Uygulama alanlarımız, akıllı robot teknolojisi ve sanal sertifikasyondan yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş sistemlere ve ağ bağlantılı üretime kadar uzanıyor. Bu benzersiz yetkinlik portföyü aracılığıyla, öncü teknolojilerin ekonomiye doğrudan aktarılmasına ve özellikle esnafa. Kendimizi somut çözümler için inovasyon ortağı olarak görüyoruz.”


Aerojeller – ticaret için çok yönlü bir malzemeÖrneğin, “Digital Base Camp” ortak standında ziyaretçiler aerojeller hakkında daha fazla bilgi edinebilirler. DLR Malzeme Araştırma Enstitüsü’nün Endüstri ve Teknoloji Aerojel Merkezi’nin (ZAIT) gösterdiği gibi, bu gerçekten çok yönlü bir malzemedir. Aerojeller son derece çok yönlüdür ve bu nedenle, örneğin ısı yalıtımı, ses yalıtımı, ısı koruması veya seçici gaz adsorpsiyonu için bir filtre malzemesi olarak ticaretteki çok çeşitli uygulamalar için ilgi çekicidir. Aerojeller dünyadaki en hafif katı maddeler arasındadır. Ayrıca oldukça gözeneklidirler ve plastik, biyopolimer veya oksit bazlıdırlar. İç yapısı ultra ince, açık gözenekli bir süngerle kıyaslanabilir.

Özel bir avantaj, geleneksel malzemelerle neredeyse sınırsız şekilde birleştirilebilmeleridir. Aerojel beton formunda, geleneksel yapı malzemelerine kıyasla yalıtım etkisini önemli ölçüde artırırlar. Ayrıca yanmaz olmaları bina güvenliğini arttırır. Malzemelerin değişkenliği, yalıtım levhaları, güçlendirilmiş fiber kompozit malzemeler ve petek kompozit panellerin üretimine olanak sağlar. Helmholtz İnovasyon Laboratuvarı ZAIT, bu olağanüstü teknolojiyi daha da fazla uygulamak için kuruldu.


GTOM-RADAR – Bina yapılarını analiz etmek için radar teknolojisiDLR Yüksek Frekans Teknolojisi ve Radar Sistemleri Enstitüsü, binaları analiz etmek için bir teknoloji sunar. Radar yardımı ile bina yapıları temassız ve tahribatsız olarak incelenebilir ve yapısal durum hakkında sonuçlar çıkarılabilir. Bu şekilde duvar yapısı, katman yapısı, yapısal hasar, hatalı alanlar, nem kaynakları ve hatta termal davranış kaydedilebilir ve analiz edilebilir. Bina yapımında, genellikle bilinmeyen duvar yapıları ile çeşitli inşaat yöntemleri vardır. Ancak, ancak bir bina duvarının yapıları ayrıntılı olarak biliniyorsa, tüketim gerektiği gibi optimize edilebilir. Yapısal bilgi, binaları değerlendirmek için de gereklidir.

Radar dalgaları bu farklı malzemelere nüfuz edebilir. Bir duvar yapısının iki hatta üç boyutlu radar görüntüleri, profillerin taranması ve daha fazla hesaplanmasıyla oluşturulabilir. Bu şekilde elde edilen radar bilgilerinden katmanların sayısı ve kalınlığı, ortalama yoğunlukları ve yapıları gibi çeşitli parametreler belirlenir. Bu, duvar yapılarının ve bunların termal davranışlarının bina analizleri için belirlenmesine olanak tanır.


Yarının dünyasını şekillendirinEk olarak, DLR ekibi giriş ve kariyerlerle ilgili sorular için de hizmetinizdedir. İlgilenen taraflar, fuar standında araştırma projelerimiz, çalışma ortamımız ve değerlerimiz hakkında ve DLR’yi bu hale getiren kişiler hakkında daha fazla bilgi edinebilir. Size yer verilirse bilginizle ne kadar başarılı olabileceğinizi keşfedin: araştırma alanlarımızda havacılık, uzay, enerji, ulaşım, güvenlik ve temelden uygulamaya kadar dijitalleşme.

Hayallerinizi bizimle nasıl gerçeğe dönüştürebileceğinizi size anlatacağız. DLR’de kişisel giriş ve gelişim fırsatlarınızla ilgili sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız. Bizimle şahsen tanışın ve girişiniz için önemli bilgiler ve ipuçları alın. DLR Personel Pazarlama ekibi sizinle ilginç tartışmalar yapmayı dört gözle bekliyor!

DLR’yi şurada ziyaret edin: Salon C5 topluluk standında Dijital Ana Kamp duruyordu C5.360.

Arena 2’deki Digital Base Camp’te ayrıca yukarıda belirtilen tüm konuların konuları vardır. Dersler ve atölye çalışmaları. Güncel program burada mevcuttur.
 
Üst