Leke Maskesi Tarifleri

Adanali

Member
Leke Maskesi Tarifleri
Cildinizde hamilelik, güneş, akneler ve doğum kontrol hapları gibi nedenlerden dolayı bazen lekeler oluşabilir. Leke tedavisinde öncelikle lekelere neden olan etkenlerin bulunması ve zararlı olan etkenlerin ortadan kaldırılması, dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelikle beslenme alışkanlıklarınızı bir gözden geçirmeniz lazım. Lekelere neden olabilen ve farkında olmadan tüketilen besinlerin, kötü alışkanlıkların bırakılamıyorsa en azından azaltılmasın da fayda var. Güneşin olduğu saatlerde dışarıda olmaktan kaçınmalısınız ve ya yüksek koruma özelliğine sahip ürünler tercih etmelisiniz. Tedaviye başlamadan önce bu kurallara dikkat etmeseniz hangi uygulamayı yaparsanız yapın hiçbir faydasını göremezsiniz ve belki de yeni lekelerin oluşmasına neden olabilirsiniz. Evde kolaylıkla yapılabilecek birkaç tarif verelim. Cilt yapınıza göre hangi uygulamanın daha etkili olacağını deneyerek bulabilirsiniz. Her uygulama hemen faydasını göstermeye bilir. Sabırlı olup denemekten ve cildinizi korumaktan asla vazgeçmeyin.

Cilt Beyazlatıcı Leke Maskesi Tarifi
Oksijenli su, gliserin, limon suyu, süttozu hepsinden birkaç damla kullanmanız yeterli olacaktır. Süttozunu 2 kaşık kullanacaksınız. Tüm malzemeleri koyu bir krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Geceleri uyumadan önce cildinize sürün, sabaha kadar bekletin, uyanınca durulayın ve günlük kullandığınız nemlendirici ile nemlendirin.Bal Ve Zerdeçal İle Yapılan Güzel Bir Maske
Hazırlayacağımız krem tedavi edici, leke giderici, cilt besleyici, ciltte oluşan iltihabı giderici özelliklere sahiptir. Bu leke Maskesi ni hazırlamak için kalitesi yüksek bir bal tercih etmelisiniz. Balı, zerdeçalla birlikte belli bir kıvama gelene kadar karıştırın ve cildinize sürün, yarım saat kadar bekletin, daha sonra durulayın.

Cilt Besleyici Yulaf Ve Limon Kullanarak Yapılan Krem Tarifi
Bu maskede yulafın besleyici özelliğinden, limonun arındırıcı özelliğinden yararlanacaksınız aynı zamanda da lekelerinizden kurtulacaksınız. 1 yemek kaşığı ince öğütülmüş yulaf, 1 litre su, 1 kaşık limon suyu, malzemelerin hepsini karıştırın. 1 hafta içinde istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayıp 15 dakika bekleyin ve yıkayın.

Cildi temizleyici ve antioksidan özelliği olan losyon hazırlama: yarım bardak salatalık suyu, 1 kaşık gliserin, 2 kaşık limon suyu, yarım bardak gül suyu, malzemenin tamamını iyice karıştırın, sprey özelliği olan bir şişeye doldurun. Her sabah yüzünüze spreyle sıkın, cildinizi durulamanıza gerek yok. Kalabilir.

Limon: cilt temizlemede oldukça faydalı bir vitamindir.
Aloe vera özellikle yağlı ciltler için yara ve akne izlerini geçirmede kullanılabilir.
E vitamini: birçok kozmetik üründe kullanılıyor. Cilde parlaklık verir, lekelerin azalmasında faydalıdır ve cildi koruyucu özelliği vardır.
Kuşburnu yağı: cilt yenileyici ve tedavi edicidir.
Itır Yağı: cilt yenileyicidir. Lekeler için hazırladığınız krem tariflerine birkaç damla eklemeniz yeterli olacaktır.
 
Üst