León, terfi aşamasını LEB Plata'ya ev sahipliği yapmak için prosedürlere başlıyor

Atarlı Genç

New member
La Culture, evinde LEB Plata'ya yükselmek için oynamak istiyor. Leonese kulübü, Leon Şehir Meclisi işbirliğiyle, Mayıs ayında LEB Plata'ya terfi aşamasına ev sahipliği yapmak için prosedürlere başladı.

AB grubunun lideri kültürcü takım, CB Tormes de Salamanca'ya karşı birincilik için oynayacak ve bu durum son günde iki takım arasında doğrudan bir düelloyla sonuçlanacak.

Terfi aşamasına kimler hak kazanır?

İlk sınıflandırılan takım doğrudan yükselme aşamasına geçecek, ikincisi ise bu 'liguilla' için A grubundan üçüncü bir bilet almak üzere AA grubundaki adaşı ile bir önceki eleme maçına çıkacak.

Üç galibiyet artı Chantada karşısında basket ortalaması olan, yedi maç kala üçüncü sırada yer alan Kültürel için bu iki sıradan birinin neredeyse cebinde olan Leonese kulübü şimdiden geleceğe bakıyor ve bu yükselişe ev sahipliği yapmak için gereklilikleri değerlendiriyor. faz.

Canon ve koşullar

Kültür ve Leon Şehir Meclisi, İspanya Basketbol Federasyonu'ndan (FEB) Nisan ayında talep edilen bu tanıtım aşamasının olası organizasyonunu değerlendirmek üzere ilk toplantıyı gerçekleştirdi.

Ancak, iyi bir öğrenci gibi, Kültür zaten tüm önceki prosedürleri uygulamaya başladı ve FEB'e, LEB Plata'yı elde etmek için bu mücadeleyi organize etmek için farklı gereksinimleri sordu.

Bunlardan biri ekonomiktir, çünkü bu tanıtım aşamasının organizasyon ücreti 30.000 Euro'dur. Bu ilk toplantıda, Leon Şehir Meclisi bu miktarın üçte ikisini (20.000 avro) karşılamayı teklif etti, ancak Kültür, ücretin tamamının belediye fonlarından ödenmesini talep etti.

Spor bölümünün ötesinde, tanıtım aşamasının başarıya ulaşması yönündeki bu talebin temel koşullarından bir diğeri de, bu etkinliğe ev sahipliği yapabilecek tek pavilyon olan Leon Spor Sarayı'ndaki çalışmaların tamamlanmasıdır.