Leonese güreşi Avrupa'da sekiz madalya ve iki altınla zafer kazandı

Atarlı Genç

New member
Geçtiğimiz hafta sonu 'Brittany 2024 Uluslararası Sırt Tutma Şampiyonası'na (İskoç Güreşi)' katılan Leonese güreş heyeti bir pankart bile aldı.

Ve onu onurla giydiler. Yarışmaya katılan 11 üyeden sekizi Leon'a madalyayla döndü: iki altın, iki gümüş ve dört bronz.


Miriam Marcos hâlâ dönüş yolculuğundayken, “Tecrübe çok iyiydi, çok mutluyuz ve bu her şeyden önce grupları birleştirmeye hizmet ediyor” dedi. Eyaletteki Leon güreşiyle ilgili “Bu bir arada yaşamalar herkes için çok memnuniyet verici çünkü bizi farklı kulüplerden insanlarla daha çok birleştiriyor” diyor.

“Beklediğimizden fazlasını aldık”Miriam Marcos


Uluslararası 'Arka Tutma' Şampiyonasında Altın


Onların durumunda birkaç yıl geçti ve 2023 edisyonuna iki meslektaşımız daha katıldı, ancak geri kalan 8 tanesi çaylaktı, bu da elde edilen sonuçların daha değerli olduğu anlamına geliyor.

«Eğlenmek ve iyi vakit geçirmek umuduyla gittik. Ama çok mutlu döndük çünkü beklediğimizden fazlasını aldık” diye kutluyor.


İzlandalılar onların işini zorlaştırdı çünkü “ikisi de çok büyüktü”; ayrıca İrlanda ve İngiltere. Ve elbette, ev sahibi ülkeden her zaman “çok hazırlıklı” gelen Fransızlar, altın madalya kazanan şampiyonlardan biri olan kıdemli Miriam Marcos'u ayrıntılarıyla anlatıyor.

Pazar günü rutine dönme zamanı gelmişti ve neyse ki pek çok kişi iki minibüsle seyahat ettikleri ve araziye zamansız varış saatleri o gün izin verdiği için işlerinden dinlenebilecekler.


SınıflandırmalarLeonese Kültür Enstitüsü tarafından sağlanan yeni kitin prömiyeri kusursuz bir başarıydı ve ayrıca “kimse bunu beklemediğinden” haberi şaşkınlıkla karşılayan Leonese ekibinin üyeleri de çok memnun oldu.

Bunlar Leonese madalyalıları:

Altın: Miriam Marcos ve Sergio López

Gümüş: Bea Riaño ve Carlos Mondelo

Bronz: Florián, David Riaño, Del Cojo ve Víctor J
 
Üst