Luis Enrique: “Altı gol, gol yok, futbol bu ve biz bunu kabul ediyoruz”

Atarlı Genç

New member
Paris Saint-Germain'in teknik direktörü Luis Enrique Martínez, Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Borussia Dortmund'a yenildikten sonra kötü havayı güzelleştirmeye çalışırken iki maçı da kaybederek gol atamadı. tek bir hedef. Rakibini zarif bir üslupla tebrik etti, Real Madrid veya Bayern Münih ile aynı seçeneklere sahip olacağı uyarısında bulunduğu finalde kendisine başarılar diledi, futboldan anladığı için Almanları asla küçümsemediğini hatırlattı ve pişman oldu. Oyuncularının kalesine attığı altı şut.

“Sporda üzücü bir an, özellikle de bu şekilde kaybettiğinizde. Öncelikle Şampiyonlar Ligi'nde olağanüstü bir performans sergileyen ve her iki maçta da çok iyi mücadele eden Dortmund'u tebrik ediyorum. Altı gol, 30'dan fazla kaleye atılan şutlar ama tek bir gol bile atamadık. Bu futbol ve oldukça rekabetçi bir spordur. Bunu kabul ediyoruz ve bir sonraki maçı kazanmak için mümkün olan en kısa sürede ayağa kalkmaya çalışacağız,” diye analiz etti Parc des Princes'teki beklenmedik yenilginin ardından Gijón'lu antrenör.

“Şampiyonlar Ligi müsabakaların rekabetidir. Futbolu bilen hiç kimse Dortmund'u hafife almamıştır. Her iki maçta da başarısız olmadık ama kendilerini tebrik ediyor, diğer finalistlerle aynı şansa sahip olacakları finalde başarılar diliyorum. Biz, darbenin üstesinden gelmek için çalışıyoruz” diye ekledi eski İspanyol teknik adam.

Terzic: “Hayal kurma yeteneğimizi yeniden kazandık”

Yarı finalin mutlu yüzü, kursta konuşulan ancak dün gece dünyanın en memnun teknik direktörü Edin Terzic'in yüzü oldu. Dortmund antrenörü Movistar'a şaka yaparak, “Şu anda şampiyonluğun favorisi biziz çünkü sıralamada yer alan tek kişi biziz” dedi. Yarın kim kazanırsa favori olacak ama umurumuzda değil” diye ekledi daha ciddi bir tavırla.

“Almanım ve kiminle oynayacağım pek umurumda olmasa da Almanya'da bir final istiyorum. Harika, çok zor anların yaşandığı zorlu bir sezonun ardından inanılmaz bir başarı elde edildi. Sarıları Wembley'e taşıyan teknik direktör, “Taraftarlara harika bir şey verdik, onlara hayal kurma yeteneğini geri verdik” diye ısrar etti. Turnuva başladığında hayal bile edilemezdi.