Madrid, Olympiacos’a karşı oynadığı dördüncü finalde Undécima adına mücadele ediyor.

Atarlı Genç

New member
Real Madrid, bu Pazar (19:00 Dazn) tarihindeki on birinci Avrupa Kupası için dördüncü finalinde, en yüksek müsabakanın normal aşamasının lideri, şampiyonluğun favorisi ve dördüncüsüne talip olan Olympiacos’a karşı mücadele edecek. olası en kötü rakibe karşı büyük kıta tacı. İkisi arasındaki önceki üç finalden ikisini İspanyol takımı (1995 Zaragoza’da ve 2015 Madrid’de) ve Yunanistan’ı (2013 Londra’da) kazandı ve sonuncusundan sekiz yıl sonra final maçında tekrar karşılaştılar. dev Edy Tavares liderliğindeki Avrupa kralının 2019’da devrettiği tahtı geri almaya bir adım uzaklıkta olduğu Kaunas’ta bu vesileyle.


Madrid geçen yıl Anadolu Efes’e yenildi, ancak Luka Doncic ile Onuncu galibiyetinden beş yıl sonra ve Euroleague’de Partizan’a karşı son ve tartışmalı çeyrek finallerdeki başarılarının ardından yarım düzine kahraman beyaz takımla finale döndü. Yedek kulübesinde, o sırada Pablo Laso’nun yardımcısı olan Chus Mateo; Tavares, Sergio Llull, Rudy Fernández, Fabian Causeur ve Anthony Randolph’a ek olarak pistte.

Olympiacos’a karşı belirleyici bir tarihte tekrar edecek bir diğer isim, 2015’te Madrid ile öne çıkan ve Final Four’a pası mühürlemek için Partizan’a karşı beşinci maçını havaya uçurduktan sonra Tavares’ten sonra Barça’ya karşı yarı finalde devrim yaratan Sergio Rodríguez. sergiliyor (20 sayı ve 15 ribaund). Yunan takımı söz konusu olduğunda, teknik direktör Giorgios Bartzokas’a ek olarak, Real Madrid’e ve bu durumda Kostas Sloukas ve Kostas Papanikolau’ya karşı bir final deneyimine sahipler.

Olympiacos, Avrupa’nın şimdiye kadarki en iyi takımı olduğunu kanıtlamış ve Real Madrid’i her iki normal sezon maçında da yenmiş olsa da, bu kadar önemli düellolarda çok önemli olan deneyim, a priori olarak beyaz takımın lehine oynuyor. 0-2’den cezalı Guerschon Yabusele ve sakat Gaby Deck ve Vincent Poirier olmadan geri dönmek gibi, gururlu, doyumsuz aç ve tüm olumsuzlukların üstesinden gelmekten asla vazgeçmeyen bir grup, çünkü Tavares ile bunu mümkün kıldılar. ne imkansız görünüyordu.


Yunanlılar için baskıKarşısında Euroleague’in MVP’si Sasha Vezenkov, etrafı kaynaklarla ve iyi basketbolla dolu bir Olympiakos’un sağlamlığıyla çevrili olacak. Bununla birlikte, Pire ekibi Tavares kadar yıkıcı ve belirleyici bir eksene sahip değil ya da 36 yaşında yetenek sergilemeye devam eden Llull, Rudy ve El Chacho’nun karakteri, hırsı ve ticaretine sahip bir grup eski oyuncu yok ve O kesinlikle CSKA ile de şampiyon ilan edildikten sonra son büyük Avrupa finaliyle karşı karşıya.

Olympiacos, Madrid için karmaşık bir son engel, ancak Yunan takımının, kendilerine bu kadar şan kazandıran kazanma zihniyetiyle teslim kelimesini bilmeyen bir rakipten korkmak için birçok nedeni var. Real Madrid bu sezon kıtada ne kadar ileri ve nasıl geldikten sonra, neredeyse ölüyken yeniden dirildi, şimdi Olympiacos üzerindeki baskı ve bu, EuroLeague büyük finalindeki bir başka önemli varlık olabilir.
 
Üst