Müşteri odaklılık ve süreç optimizasyonu için fikirler ödüllendirildi

Hasan

New member
Başarılı araştırma, iyi organize edilmiş bir çerçeveye ihtiyaç duyar: iş süreçleri planlanır ve koordine edilir, sonuçların kalitesi sağlanır ve yeni fikirler başlatılır. Alman Havacılık ve Uzay Merkezi (DLR), her yıl dahili yönetim sistemini daha da geliştiren çalışanları Entegre Yönetim Sistemleri için DLR Ödülü ile onurlandırıyor. Bu sefer üç ödül sahibi var: Braunschweig’deki Uçuş Sistemleri Teknolojisi Enstitüsü’nden Angela Seidlitz, müşteri anketleri için müşterilerle basit ve doğrudan bir alışverişe olanak sağlayan yeni bir araç geliştirdi. Jüri bunu ileriye dönük olarak değerlendirdi ve DLR boyunca ve ötesinde kullanımın mümkün olduğunu düşündü. Institute of Space Propulsion’dan Janine Herdel, Lampoldshausen’deki DLR sahası için yönetim sistemini daha da geliştirdi. Kısmen sahadaki büyük miktarlarda yakıt nedeniyle, konum yüksek güvenlik gereksinimlerini karşılamaktadır. Köln’deki Stratejik Hizmetler’den André Pliewischkies, DLR’deki yönetim sistemleri ve iş yerleri arasında kapsamlı ve disiplinler arası bir bilgi aktarımı oluşturmak için dahili bir çevrimiçi platform kullanıyor.

DLR Ödülü sanal bir etkinlikte takdim edildi. Orada, ödül kazananlar fikirlerini video katkılarıyla tekrar sundular. Bilgilere event.Haber/awards adresinden erişilebilir.

“DLR’yi bu kadar başarılı kılan şey, yaratıcı fikirleri ve en iyi çözümü arayışları ile kararlı, motive ve yenilikçi çalışanlardır. Araştırmadaki yeni fikirlere ek olarak, DLR’deki süreçleri mükemmel bilimi mümkün kılacak, destekleyecek ve aynı zamanda koruyacak şekilde tasarlamak için sürekli olarak öneriler ve çözümler geliştirilmektedir” dedi. DLR Ödülü 2003’ten beri veriliyor ve şu anda 3.000 Euro’luk para ödülü ile geliyor. 2018’den beri “Entegre Yönetim Sistemi”ne odaklanılıyor. Bu sadece sistematik olarak güvence altına alınan kalitenin başarısı değil. rol oynayan projeler ve planlar veya kalite yönetimi, ayrıca iş güvenliği, çevre koruma, güvenlik veya enerji yönetimi gibi alanlardaki girişimlerle ilgilidir.