Oyuncular şöyle cevap veriyor: “FEF bizim katılmamızı isteyecek durumda değil.”

Atarlı Genç

New member
Montse Tomé’nin, geçtiğimiz Cuma günü İspanya Futbol Federasyonu’nun (FEF) yapısında daha fazla değişiklik gerçekleşene kadar seçilemeyeceklerini ilan eden futbolcuların büyük bir kısmını çağrısına dahil eden talimatının ardından top, futbolcuların sahasındaydı.


Federasyondan gelen, “yapısal değişiklikleri” benimseme veya taleplerini sağlam bir şekilde sürdürme ve milli takıma dönmeden önce bunları uygulama talebiyle güçlü bir pozisyon elde etme isteğini gösterdiği beyanını kabul edin. Yeni teknik direktörün istifanın hala devam ettiğini hesaba katmadan hazırladığı kadro listesiyle ilgili beklenmedik haberi şaşkınlıkla karşılayan uluslararası oyuncular arasındaki ikilem de buydu.

Durum böyle olunca, birkaç saat süren telematik toplantının ardından oyunculardan resmi açıklama Pazartesi günü geç saatlerde geldi. Federasyona göz kulak oluyorlar ve bu Salı günü Las Rozas’taki Ciudad del Fútbol’da koçun çağrısına yanıt vermeyecekler, bu da FEF’i Cuma günü İsveç’e karşı oynanacak Milletler Ligi maçı öncesinde zor bir duruma sokacak.

“22 Eylül 2023 tarihli açıklamamızda ifade edilenler, başka bir yorum seçeneği olmaksızın firmamızın haklı sebeplerle çağrılmayacağı açık ve nettir. Bu açıklamalar hala tamamen geçerlidir” diye başlıyor uluslararası şirketlerin farklı sosyal medya profillerinde kamuoyuna duyurduğu not.


“Hukuki sonuçları”Açıklama şöyle devam ediyor: “Biz elit profesyonel oyuncular olarak, bugün olanlardan sonra, FEF’in bizi, çağrılmamamızı istediğimiz bir listeye koyarak maruz bıraktığı olası hukuki sonuçları inceleyeceğiz.” Futbolcuların kararlarının olası sonuçlarını üstlenmeleri.

«Bu anlamda çağrının zamanında yapılmadığını belirtmek bizim için anlamlı görünüyor, dolayısıyla FEF’in bizim çağrıya katılmamızı talep edecek bir konumda olmadığını anlıyoruz. Federasyonumuzun bizi asla istemediğimiz bir duruma sokmasının üzüntüsünü bir kez daha yaşıyoruz” diye uyardılar.
 
Üst