Roma’daki Atletico kornasında zalim beraberlik

Atarlı Genç

New member
Kader, Roma’daki Olimpiyat Stadı’nda Atlético’ya karşı acımasızdı. Uzatma devresinde, rojiblancos Avrupa’da beş maç sonra ilk galibiyetlerini gülümsemeden almaya hazırlanırken, Morata ve Samuel Lino’nun cezayı infaz etmesini engelleyen kaleci Provedel ortaya çıktı ve kötü bir beraberliğe imza attı. Metropolitano’daki lig derbisinin kapısında Simeone’nin birliklerinin cesedi. Futbol işte bu kadar paradoksal.


Cholo takımı, oyun istediği gibi gitmediğinde, izole bir hareketle ve Barrios’un Kamada’ya çarpana ve Provedel’i yanıt veremez hale getirene kadar daha büyük bir tehlike oluşturmuyor gibi görünen uzak bir şutuyla golü buldu. Kırmızı beyazlı ekibin attığı gol ve konuk ekibin ikinci yarıda sergilediği iyi futbol nedeniyle iyi performansı bozulan Lazio, eşitliği en beklenmedik şekilde yakaladı: Kalecisinin kahraman pelerini giymesiyle. Ateşli yerel taraftarlar, bu tür hataları göze alamayan bir Atlético tarafından zayıf bir şekilde savunulan bir eylemde.

Mestalla’daki yenilgi ve geçen yıl Şampiyonlar Ligi’ndeki yenilgi, Atlético’yu maksimum baskı altına aldı. Takım halinde Roma’ya giden Simeone, Valencia stadındaki ilk 11’inde üç değişiklik yaptı: Nahuel Molina ve Samuel Lino’nun oyuna girmesiyle şeritleri değiştirdi, sakatlanan Lemar’ın mağlubiyetini ise takımın dönüşüyle karşıladı. Saúl makine dairesine.


lazio


Provedel, Marusic, Patric, Romagnoli, Pellegrini (Lazzari, dk. 38), Kamada (Guendouzi, dk. 62), Vecino (Cataldi, dk. 76), Luis Alberto, Felipe Anderson (Isaksen, dk. 62), Immobile ve Zaccagni (Pedro, dk. 76).


11


Atletik


Oblak, Molina, Savic, Witsel (Correa, dk. 75), Hermoso, Lino (Riquelme, dk. 79), Llorente, Barrios (Giménez, dk. 46), Saúl, Griezmann ve Morata.


  • Hedefler:
    0-1: dk. 29, Mahalleler. 1-1: dk. 95, Provedel.


  • Hakem:
    Slavko Vincic (Sloven). Simeone, Griezmann, Sarri, Lino, Patric, Immobile ve Correa’yı uyardı.


  • Olaylar:
    Şampiyonlar Ligi E Grubu’nda ilk gün karşılaşması Roma Olimpiyat Stadı’nda oynandı.
Lazio, Juventus’a karşı oynadığı son Serie A maçında da iyi bir performans sergilememişti. Ancak Maurizio Sarri’nin takımı kırmızı beyazlı takıma göre daha fazla istekle çıktı. Napolili antrenör kontrolü Vecino’ya verdi ve çeyrekte Kamada ile Luis Alberto’ya uçuş izni verdi. Yaşlı bir tazı olan Immobile, Witsel’le göğüs göğüse dövüşmek istiyordu; fiziksel gücü daha az ama İtalyan’la aynı beceriye sahipti. Temizleme çalışmalarında inatçı olan ‘biancocelesti’, Oblak bölgesine yaklaşmalar ekledi; Luis Alberto’nun önden yaptığı ve Cádiz yerlisini az farkla ıskalayan şutu özellikle tehlikeliydi.

Buna rağmen Atlético, tepkisel olarak ilk yarının tamamında kaleyi bulan tek şutuyla sert bir vuruş yaptı. Pivot olarak yeni kaderinde giderek daha fazla serbest kalan Barrios, Kamada’ya çarptığında zehirlenen bir kırbacını serbest bıraktı ve Provedel’i değişen bir hızla yakaladı. Şu deyimi bilirsiniz: sevinç mahalleden geçer. Çünkü o zamana kadar ilham perilerinin gülümsediği Lazio, ilhamını kaybetmiş, körüklenmiş ve Pellegrini, Nahuel Molina ile yaşadığı tartışma sırasında dizinden sakatlanmıştı. Avantajdan rahatlayan ve iyi korunan Atlético, daha fazla sürpriz yaşamadan araya girdi.


Kim affeder…Simeone, Olimpiyatlarda öne çıkan ancak sakatlanan Barrios’u sığınaktan geçtikten sonra rahatlattı ve Giménez’i askere aldı, bu da Witsel’in konumunu orta sahaya ilerletmesine neden oldu. Kökenlerine geri dönen Belçikalı oyuncu, ikinci yarının başında Provedel’in zorlukla kucakladığı direğe yakın bir şutla çatışmayı yeniden başlatmakla görevliydi.

Kırmızı beyazlıların planı kendilerini topla savunmak ve Lazio’yu uyutmaktı ancak Oblak’ın kötü atağı onları sıkıntıya sokmak üzereydi. Immobile başa baş gitmeyi kabul etti, ancak Slovenyalı bir marka müdahalesiyle kendini kurtardı. Atletico hayal kırıklığından kaçındı ama bir korkuyla karşı karşıya kaldı, bu da Lazio’yu çıtayı yükseltmeye davet etti. Luis Alberto eldiveni aldı ancak İtalyan ekibi tazelikten ve öngörüden yoksundu.

Atlético, cezayı bulmak için hırslı bir şekilde bundan kendi avantajına yararlandı. Morata’nın botlarına iki kez şanssız bir şekilde girdi. Ayrıca yakın mesafeden şutu Provedel’in büyük müdahalesini iptal eden Samuel Lino. Marusic berabere kalabilirdi ama Oblak öne çıktı ve Cataldi de Slovenyalı oyuncunun yeniden parlayabilmesi için öne çıktı. Ancak mucize yaratan Balkan oyuncusu, Correa’ya hakemin gözden kaçırdığı bariz faulün ardından verilen kornerin ardından mevkidaşının sahaya çıkıp takımı dağıtması üzerine hiçbir şey yapamadı. Her durumda kim affeder ki…
 
Üst