Solis: “Geldiğimiz nokta normal değil, kimse bunu başaramadı”

Atarlı Genç

New member
Kültür ve Spor Leonesa’nın orta saha oyuncusu Alberto Solís, bu Çarşamba günü basın odasında takımın genel sezonu ve özellikle kendi sezonuyla ilgili olarak çok özeleştiri yaptı.

Maçın büyük bir bölümünde “hepimizin başarısız olduğunu” belirten Sevillianlı oyuncu, “Taraftarlardan özür dilemek istedim, ulaştığımız yükseklikte bu normal değil ve kimse bunu yaşamadı” dedi. sorumluluk “oyunculara” aittir. “León’a borçlu hissediyorum, işler istediğim gibi gitmedi” dedi.

Orta saha oyuncusu, mutlu olmadığı sezonunu analiz etmekte ısrar etti çünkü “Daha kararlı olmak isterdim.” «Sayılarım geçmişten çok uzak ve benim olmazsa olmazım, sadece benim. Üzerinde çalıştım, Docampo ile oynamaya başladım, ikinci turda yedek kulübesinde daha fazla zaman geçirdim ve rolü üstlendim. Isra Martínez güvenimi geri kazandı. İyi yapmadım ve bu beni incitiyor” dedi.

“Sorumluluk duygusu”

Sezonun genel seviyesinde Solís, “birçok şeyin” başarısız olduğunu, ancak özellikle “düzenliliğin” başarısız olduğunu düşünüyor ve evdeki performanstan da bahsediyor: “Talihsizdi.” «İyi anlar yaşadık, ancak ilk yarıda Unionistas’a karşı olduğu gibi yeterli olmadılar. Ama bu bizim hatamız, hiçbir şey ya da dışarıdan kimse değil.

Cumartesi günü (19:30) Talavera ile oynanacak maça bakıldığında, Endülüslü oyuncuya göre soyunma odasındaki en yaygın duygu “sorumluluk duygusu”. Burası çok büyük bir kulüp ve buradan büyüyen kategoride sağlam bir kulüp kurmalıyız” dedi.

Bu maçta Solís, çok şeyin tehlikede olduğu konusunda ısrar ediyor ve anahtarın “güçlü çıkmak ve maçı rahat bir maç haline getirmek için erken gol atmak” olduğu konusunda ısrar ediyor. “Castilla ile oynadığımız maçı örnek almalıyız çünkü güçlü olmazsak zor zamanlar geçirebiliriz. Bu şekilde hayranların fişini çekeceğiz ve onlara tadını çıkarabilecekleri bir şey verebiliriz” diye ekledi.

“Bizi cesaretlendirmeleri ve bittiğinde ıslık çalmaları”

Bu anlamda Sevillalı kendini taraftarın yerine koyuyor ve takımının ikinci turuna pişman oluyor. «Bizden talep edecekler, ancak karmaşık olduğunu bilmeme rağmen onlardan oyun sırasında birleşmelerini isteyeceğim. Hak ettiğimiz düdüklerin maçın sonuna kadar gelmesi ve 90 dakikalık oyun boyunca bizi neşelendirmesi, ödevlerimizi yapmadığımızın farkında olmamıza rağmen bize çok fazla hayat veriyor” dedi.

“Hepimizin başarısız olduğunu” ve bu bireysel hataların bedelinin ağır olduğunu kabul eden orta saha oyuncusu, güven düzeyi optimal olmamasına rağmen “başarısızlıktan korkmadan ve topu istemeden” gitmek istiyor.

Ama soyunma odasına inme ihtimalinden bahsettiler mi? Olasılığın çok düşük olduğunu kabul ederek şunu akıllarında tutuyorlar: «Seçenekler olduğunu biliyoruz, ancak bunun olabileceğini hayal bile etmiyoruz. Galibiyetle kapatabilir ve iyi bitirebiliriz. Olasılık vardır ve bunu reddetmek doğru yol değildir.

yenileme?

“Kendine güvenen, hiçbir şeyden korkmayan” bir Talavera bekliyor, ancak koçluk ekibinin “iyi çalıştığı” bir rakip olduğunu garanti ediyor.

Şahsen, takımdan birkaç gün uzak kalmasının “kamuya açıklanmayan” küçük bir diz kirişi yaralanmasından kaynaklandığını ve Cultural’daki olası devamı hakkında – sözleşmesi Haziran’da bitiyor – hiçbir ipucu vermedi: “Hayır, zamanı geldi.” bunun hakkında konuşmak için, yazın oynayacak. Ama her şeyin bir başlangıcı ve sonu var, her ne kadar Leon’da bana davranışlarından memnun olsam da ».