Sudocrem Kremi Nedir

Bakec

New member
Sudocrem
Sudocrem, cildin korunma kapasitesini destekleyen, cildi koruyan ve cildi sakinleştiren bir kremdir. Bu krem, özellikle bebek bezlerinin yol açtığı pişiklerin önlenmesinde ve meydana gelen tahrişlerin giderilmesinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Ayrıca emzirmeye bağlı olarak meme uçlarında oluşan tahribatın iyileştirilmesi amacıyla da tercih edilmektedir. Sorunlu olan cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürülmesiyle ve masaj yapılarak cilde yedirilmesiyle kullanılan Sudocrem tüm cilt tipine uygunluk göstermektedir.

Sudocrem Nedir?
Sudocrem, bebek bakım kremi olarak piyasada satılmaktadır fakat antiseptik özellikli bir krem olmasından dolayı yetişkinler tarafından, cilt hasarı sebebiyle de kullanılmaktadır. Esas üretim amacı pişik olan bu krem, bebeklerin idrarının cilt yüzeyine temas etmesine engel olarak bir koruma kalkanı oluşturmakta; pişik problemlerinin önüne geçmektedir. İçeriğinde hydroxy anisole, çinko oksit ve sodyum benzoat bu krem, hiçbir değişikliğe uğramadan günümüze kadar gelmiştir. Cildi yumuşatarak sağlıklı dokuların oluşmasına imkân tanıyan Sudocrem, bebeklerden yaşlılara kadar herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir.Sudocrem, bebek bakımı dışında farklı amaçlar doğrultusunda da kullanılabilmektedir. Bu kremin genel olarak kullanım amaçları şunlardır:

Aktif akne ve sivilce oluşumlarının yarattığı tahribatı onarmak
Akne ve sivilce oluşumu nedeniyle cilt üzerinde kalan lekeleri gidermek
Güneş lekesi ve güneş yanığının olumsuz etkilerini gidermek
Siyah nokta oluşumuna engel olmak
Egzama rahatsızlığı nedeniyle cilt üzerinde gerçekleşen tahrişi onarmak
Egzama lekelerini gidermek
Cildin nemlendirilmesini sağlamak
Ufak kesik ve yaraların iyileşmesini sağlamak,
Pişiği önlemek
sudocrem
sudokrem
Görüldüğü üzere Sudocremin farklı amaçlar doğrultusunda, iyileştirici özelliği sebebiyle kullanılmaktadır. Bu krem, oldukça hassas olan bebek cildi üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahip olmasından dolayı geniş kitlelerce tercih edilmektedir.

Sudokrem Sivilceye İyi Gelir Mi?
Sudokrem bebek bakım kremi olarak ön plana çıkan bir krem türüdür fakat iyileştirici ve onarıcı özelliği bulunmasından dolayı, cildine önem veren kişiler tarafından da kullanılmaktadır. Özellikle sivilce sorunu yaşayan kişiler, Sudocrem’in tahrişi azaltması, kızarıklığı alması ve cildi onarması özelliklerine sahip olmasından dolayı sıklıkla bu kremi kullanmaktadır. Dolayısı ile Sudokrem, sivilcelere iyi gelen, sivilcelerin neden olduğu cilt problemlerinin giderilmesine etki eden bir kremdir.

Sudokrem, aktif sivilcelere iyi geldiği gibi aynı zamanda sivilce izlerine ve cilt yanıklarına da iyi gelmektedir. Çeşitli cilt hastalıklarından ve güneş yanıklarından dolayı oluşan lekelenmelerin giderilmesi amacıyla da kullanılmaktadır.

Sudocrem Nasıl Kullanılır?
Sudocrem, yapısı oldukça yoğun olan bir kremdir ve bu nedenle kullanırken aşırıya kaçılmamasına dikkat edilmelidir. Kremin kullanılış şekli ise; küçük bir parça kremin sorunlu cilt üzerine masaj yapılarak yedirilmesiyle gerçekleşmektedir. Sudocrem, çeşitli yaralanma ve yanıklardan sonra ciltte oluşan hasarın giderilmesinde etkilidir fakat derinlemesine gerçekleşen açık yaralar üzerine uygulanması önerilmemektedir.

Akne ve cilt lekelerinin giderilmesi amacıyla Sudokrem uygulamasından önce cildin iyice temizlenmesi gerçekleştirilmeli ve gözeneklerin açılması sağlanmalıdır. Cildin temizlenmesinden sonra ise sorunlu bölgeye masaj uygulaması
 
Üst