Üzerinde Joan Jordán’ın gömleği olan bir oyuncak bebek köprüden sarkıyor

Atarlı Genç

New member
Sevilla ile Betis arasındaki heyecan verici bir derbinin ön izlemesi, bu kez Verdiblanco kulübünün ultraları tarafından gerçekleştirilen o talihsiz eylemlerden biri tarafından gölgelendi. Tartışma, bu Cumartesi, oyuncu Joan Jordán’ın 8 numaralı forması ve üzerinde “Sevilla Nervión’dan nefret ediyor” yazan bir pankart bulunan bir oyuncak bebeğin Sevilla başkentindeki bir köprüde asılı durması nedeniyle ortaya çıktı.


Hem LaLiga hem de Sevilla yaşanan olayları kınadı. LaLiga, önümüzdeki birkaç saat içinde olanları mahkemeler önünde ifşa edeceğinin garantisini verdi. José Castro’nun başkanlık ettiği kulüp, “tüm taraftarlarından Sevilla kimliği ve sorumluluğu” çağrısında bulundu. Ayrıca kulüp, gerçekleri yetkili makamlara da bildirdi.

LaLiga, olayı sosyal ağlarda yayınlandıktan sonra öğrendi ve bilgi toplamak ve ne olduğunu açıklığa kavuşturmak için kuruluşun farklı bölümleri tarafından araştırılıyor. İşletme, Vinicius ile bir Madrid derbisi öncesinde meydana gelen emsalde olduğu gibi, bu tür talihsiz olayların sorumlularını tespit etmek ve kınamak amacıyla ilgili şikayeti mahkemeye sunacaktır.

Sánchez-pizjuan’ın kuruluşu, “Sevilla, bu Cuma gününün erken saatlerinde oyuncumuz ve dördüncü kaptan Joan Jordán’a karşı insanların onur ve haysiyetine yönelik iğrenç saldırıyı kınamak ve en derin şekilde reddettiğini göstermek istiyor.” “Özellikle, bazı istenmeyen kişiler SE-30 otoyolundaki bir köprüye üzerinde Sevilla oyuncusunun numarasının yazılı olduğu bir oyuncak bebekle birlikte ‘Seville Nervión’dan nefret ediyor’ yazan bir tabela astı” diye ekliyor.

Sevilla, “aşağılık ve kabul edilemez” olarak gördüğü ve elbette “spor dünyasında ve iyi bir arada yaşamada yeri olmayan” bir gerçeği yetkili makamlara bildirdi. Kulüp, “bu iğrenç ve medeni olmayan eyleme katılan kafirlerin” tüm sorumluluklarının tasfiye edileceğine güveniyor.

Bu üzücü olay, geçen Ocak ayında İspanya’nın başkentinde Real Madrid-Atlético de Copa maçında yaşananları anımsatıyor. O gün Vinicius’un gömleğiyle siyah bir oyuncak bebek ve üzerinde şu yazılı pankart astılar: : “Madrid, Real’den nefret ediyor.”
 
Üst