Yapay zeka meclis tartışması

Hasan

New member
21 Eylül 2018 Cuma günü, DLR Dijitalleştirme Programı Koordinatörü Dr. Mark Azzam, DIE LINKE parlamento grubunun Finans ve Ekonomi çalışma grubunun kapalı konferansında. yapay zeka (AI) ve dijitalleşme konusunda bilgilendirmek ve tartışmak üzere davet edildi. Avrupa Parlamentosu Üyeleri özellikle zorluklar ve fırsatlarla ilgilendi.

Federal hükümet, 3 ve 4 Aralık’ta dijital zirvede bir dijital strateji ve yapay zeka için bir strateji sunacağını duyurdu. Temmuz ortasında, federal kabine federal hükümet için bir yapay zeka stratejisinin temel taşlarını kabul etti. Önümüzdeki birkaç ay içinde geliştirilecek yapay zeka stratejisinin temelini oluşturuyorlar. Ağustos ayının sonunda federal hükümet, dijitalleşmeyle ilgili sorularda federal hükümete tavsiyelerde bulunacak olan Dijital Konsey üyelerini sundu. Aynı zamanda Almanya Federal Meclisi, Haziran ayında “Yapay Zeka – Sosyal Sorumluluk ve Ekonomik Potansiyel” konulu bir araştırma komisyonu kurdu.

Bu siyasi gelişmelerin Haberin Detaylarıında, parlamento grubu DIE LINKE endişeli. finans ve ekonomi çalışma grubunun dijitalleşme ve yapay zeka konulu kapalı konferansında. Kamu tarafından finanse edilen, büyük ölçekli bir mühendislik araştırma tesisi olarak DLR, toplumla son derece ilgili uzmanlık alanlarında bilime dayalı politika önerileri sağlar. Yeni DLR Stratejisi 2030 ile dijitalleşme program koordinatörünün sorumlu olduğu DLR’de dijitalleşmenin yeni kesit alanı oluşturuldu.


Toplum için bir fırsat olarak yapay zekadr “Yapay Zeka – Zorluklar ve Fırsatlar Arasında” başlığı altında Mark Azzam, teknolojinin bu alanı hakkında kapsamlı bir fikir verdi. Yapay zekaya kavramsal genişliğiyle giriş yapıldıktan sonra, üç ana konu tartışıldı. Güncel gelişmeler, uluslararası bir karşılaştırmada iş dünyası, yenilik ve bilim için bir yer olarak Almanya’nın yanı sıra bu geleceğe yönelik teknolojinin sosyal gereksinimlerini karşılamak için siyaset ve bilim için zorluklar. Odak noktası, AI’yı mevcut riskleri göz önünde bulundururken mevcut potansiyelden yararlanma fırsatı olarak anlamaktı.

Parlamento üyeleriyle yapılan bir fikir alışverişinde, AI ve Büyük Veri alanındaki gelişmelere Avrupalı bir karakter kazandırmak için Enquete Komisyonu “Yapay Zeka” nın hangi soruları çözmesi gerektiği konusunda ilgili bir tartışma yapıldı.

Yapay zeka araştırma alanı uzun yıllardır DLR’de rol oynuyor. Yer gözlemi, robotik veya otomatikleştirilmiş ve ağ bağlantılı sürüş gibi araştırma öncelikleri, DLR’deki disiplinler arası çalışmanın örnekleridir.
 
Üst